ATM'den havale koşulları ve sınırlamaları

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben zamanında ufak tefek pek çok şey aldım ATM'den banka havalesiyle... Fakat tam kuralları bir türlü öğrenemedim. Biri bana detaylardan bahsedebilir mi? En fazla kaç para nakit olarak gönderebiliyoruz? En az ücreti hangi banka kesiyor vs...

Bildiğim kadarıyla bir limit yok. Sadece senin kendi hesabından bir günde çıkabilecek, güvenlik amacıyla konulan ve senin değiştirebildiğin, bir meblağ limiti var. Buradaki amaç bir hırsız kartını ve şifreni ele geçirdiğinde bir günde bütün hesabını boşaltamasın. Bende bu limit 1000 TL mesela.

ATM'den havale için Garanti bankası 5 TL kesiyor. Ama bu işleri ATM'den yapmak her zaman pahalıya mal olur (Şubeden yapmak ise daha da kazıktır). En uygun yolu internet şubesinden yapmaktır. Ben Garanti Maaş Müşterisi iken Havale de EFT de tamamen bedava idi. Şimdi artık Maaş müşterisi değilim, 3 TL işlem ücreti veriyorum.

Kartını internet işlemlerine açtırmak için şubeye gitmen veya bankanın çağrı merkezini araman gerebiliyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı