Atom Altı Parçacıklar

Yine müslüman kardeşlerimizden biri çıkıp Allah'a bağlamış. Buyrun bir okuyun bu konuyu @Hamza2000
Technopat'ta İnanç | Technopat Sosyal

Verdiğiniz linkteki konuyu okuyacağım, kaydettim. Her ne kadar bu mesajınızı bana yazmamış olsanızda fikrimi söylemek istiyorum.

Müslümanlarla, hristiyanlarla veya diğer inançlı kişilerle hiçbir sorunum yok. Sorun, bana kendi inançlarını kaktırmaya çalışanlarda, beni kendi inançlarına göre yargılamaya çalışanlarda, inançlarını bana empoze etmeye çalışanlarda.

Keşke inancın sadece coğrafyaya bağlı olduğunu görebilseler...

Verdiğiniz linkteki konuyu okuyacağım, kaydettim. Her ne kadar bu mesajınızı bana yazmamış olsanızda fikrimi söylemek istiyorum.

Müslümanlarla, hristiyanlarla veya diğer inançlı kişilerle hiçbir sorunum yok. Sorun, bana kendi inançlarını kaktırmaya çalışanlarda, beni kendi inançlarına göre yargılamaya çalışanlarda, inançlarını bana empoze etmeye çalışanlarda.

Keşke inancın sadece coğrafyaya bağlı olduğunu görebilseler...
Yazımı okursanız oradaki "Tez-Antitez-Sentez" kısmından da anlayacaksınız ki empoze etmek yerine araştırılıp kendi yolunun bulunmasından yanayım.
Benim burada vurgulamak istediğim araya hep "Yüce rabbim yaratmış" temasının sokulması. Bundan nefret ediyorum denilebilir.

Yazımı okursanız oradaki "Tez-Antitez-Sentez" kısmından da anlayacaksınız ki empoze etmek yerine araştırılıp kendi yolunun bulunmasından yanayım.
Benim burada vurgulamak istediğim araya hep "Yüce rabbim yaratmış" temasının sokulması. Bundan nefret ediyorum denilebilir.

Haklısınız. Örnek vereyim: Bir gün arkadaşla dışardayken yırtıcı bir kuş türü görmüştük. Türünü bilmiyorum. Arkadaş şöyle dedi "Allahım neler yaratıyorsun.". Bense içimden geçirdiğim ise o kuşun acaba hangi dinozor türünden evrimleştiğiydi...

Ne demek, bir şeyden oluşmamaları? Evrenin sonsuzluğa ilerlediği gibi, küçüklük (boyut) sonsuzdur. Herşey saf enerjiden ibarettir. Evrendeki artı ve eksi yüklerin tamamını toplarsanız, bu 0'a eşit olur. Bu da maddenin saf enerjiden oluştuğunun kanıtıdır.
Bu hangi enerji türüdür?

Maddeyi sonsuza kadar parçalama mantığı düz bir mantık. Proton nötronu parçalarsın ama bu bölündükten sonra bölebileceğin başka sıradan maddelerin oluşması anlamına gelmez.

Bu tıpkı bir mıknatısı sonsuza dek bölüp mıknatıs olmasını beklemek gibi, halbuki atomu böldükten sonra mıknatıstan bahsedemezsin.

Bilinmesi gereken tek şey maddenin enerji olduğu, hatta nihayetinde her şeyin titreşen sicimlerden oluştuğu. E sicimler neyden oluşuyor o zaman gibi bir mantık yürümez, çünkü sicimler planck boyutunda ve evrendeki yasalara göre daha da küçültmek mümkün değil.

E bu enerjiler titreşimler nerden geliyor gardaş, bildiğin hiçlikten geliyor abi.
Hiçlik nerden geliyor, o da madde ve anti maddenin birleşiminden.
Demek istediğim şu, kainatta bizim idealarımızdaki gibi bir hiçlik yok. Hiçlik bile bir şeyin sonucu ve aslında bir şeylerden oluşuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası fizik savaşına dönmüş, okuduklarımdan fazla bir şey anlamadım gerçi hiç bir şey anlamadım ama, çok önemliyse babamın yakın bir arkadaşı var fizik profesörü şu an öğretim üyesi isterseniz yarın sorabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaratıcı öyle yüce ki, küçük sonsuz. Gerçi insanın erişemediği şey sonsuzluk diye kabul edilir. Sonunu tek yaratıcı Allah'ım öyle güzel yaratmış ki, büyük de sonsuz. Yani ulaşılamayan bir sonu var.

İnanmayanlar için se, onlar bile ulaşamayacaklar.

Ne demek, bir şeyden oluşmamaları? Evrenin sonsuzluğa ilerlediği gibi, küçüklük (boyut) sonsuzdur. Herşey saf enerjiden ibarettir. Evrendeki artı ve eksi yüklerin tamamını toplarsanız, bu 0'a eşit olur. Bu da maddenin saf enerjiden oluştuğunun kanıtıdır.
Saydın mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı