Atom fiziğinin alt başlıklarından birisi yapay zeka mıdır?

Hocam moderatör değiştirmiş. Atom fiziğine örnek olarak yapay zekayı verdi. Bana saçma geldi.

Şimdi katıhal fiziği üzerinden kapasitörler vesaire üzerinden bir şeyler düşündü diyeceğim saçma olacak. Açıkçası atom fiziğinin alt başlığında yapay zekanın olması mümkün değil :/

Sorunun aslı neydi ki.
Soru değil hocam. Bak hoca bize fiziğin alt dallarını yazdırdı. Sonra onlara birkaç tane örnek verdi. Bunlardan biri de atom fiziği için "Yapay zeka" örneğidir. Bu ne kadar doğru?
Şimdi katıhal fiziği üzerinden kapasitörler vesaire üzerinden bir şeyler düşündü diyeceğim saçma olacak. Açıkçası atom fiziğinin alt başlığında yapay zekanın olması mümkün değil :/
Bende dedim. Hatta fizik ile ilgili bile değil hocaya söyledim. Python ve C++ a girdiğini.

Yazılım için katı hal fiziği? Ben bilgisayardan değil içindeki yazılımdan örnek verdiğini söyledim.

Açıkçası en mantıklı açıklaması şu olabilir; Atom fiziği çok spesifik olduğundan YZ yazılımlarını kullanarak, gelecek deney sonuçlarını tahmin etmek ve teorileri test etmek amacı ile etkin çalışma yapabilmek adına kullanımı açısından alt başlığı olmasa da destek olarak kullanılması manasında bir şeyler söylemeye çalışmış olabilir.

Açıkçası en mantıklı açıklaması şu olabilir; atom fiziği çok spesifik olduğundan yz yazılımlarını kullanarak, gelecek deney sonuçlarını tahmin etmek ve teorileri test etmek amacı ile etkin çalışma yapabilmek adına kullanımı açısından alt başlığı olmasa da destek olarak kullanılması manasında bir şeyler söylemeye çalışmış olabilir.

Acaba Barış Özcan'ın yakın zamanda attığı videosunu görüp böyle bir yorum mu getirdi.

Açıkçası en mantıklı açıklaması şu olabilir; Atom fiziği çok spesifik olduğundan YZ yazılımlarını kullanarak, gelecek deney sonuçlarını tahmin etmek ve teorileri test etmek amacı ile etkin çalışma yapabilmek adına kullanımı açısından alt başlığı olmasa da destek olarak kullanılması manasında bir şeyler söylemeye çalışmış olabilir.
Kullanıldığı alanlara örnek olarak verdi. Sanırım bunu hocaya söylemeliyim. Yapay zekanın fizikle ilgili olmadığını.

Acaba Barış Özcan'ın yakın zamanda attığı videosunu görüp böyle bir yorum mu getirdi.
Uzaktan eğitim döneminde çektiği bir videoyu ders olarak işlettiği. Kendi videosu.

Haha, güzel aklına geldi. Belki de ama.. Yapay Zekanın özellikle analitik çözümü olmayan çözümleri sonuçlandırmak adına Phyton öğrendiğimi hatırlıyorum.. Ey gidi günler..

Böyle örnekler vererek öğrencilerin aklını karıştırmanın manasını anlayamadım yine de..

Kullanıldığı alanlara örnek olarak verdi. Sanırım bunu hocaya söylemeliyim. Yapay zekanın fizikle ilgili olmadığını.

Uzaktan eğitim döneminde çektiği bir videoyu ders olarak işlettiği. Kendi videosu.

Meb kitabında yazıyor ama neden alakalı olduğunu bilmiyorum bende aynısını bir dönem merak etmiştim

Burada.
MEB kitabında mı yazıyor?! Nasıl yani.. Varsa bir fotoğraf paylaşalım gerçekten merak ettim.
Screenshot 2023-09-19 at 17.49.39.png

Geri
Yukarı