Atomic Heart yeni nesil konsollarda 4K 60FPS çalışacak

Makaleler
2
Yer
Ankara

Biliyorsunuz geçen sene çıkışını yapan ve çöp optimizasyonu olan (Önerilende 3070 isteyen oyunlar oluyor bunlar genellikle) oyunlar konsollarda 4K 30FPS ancak çalışıyordu. Hatta PC'de yüksek gereksinim istememesine rağmen Gotham Knights bile 30 FPS'ydi. Fakat Atomic Heart 4K 60FPS çalışacak. Umarım bu optimizasyonu PC'de de sağlarlar da düşük sistemler bile oyunu oynar (700TL olsa bile).

Atomic heart almaya niyetim var para çıkışırsa alacağim ama optimizasyon güzel olacak gibi duruyor RX 5600XT rahat oynarım diye düşünüyorum.

Oyunda en merak ettiğim ise acaba açık dünya sahip olacak mı?
Bu 3 ay içerisinde o kadar fazla oyun çıkacak ki umarım açık dünya olmaz. Açık dünya olması eğer çok çok sevilmezse kendi ayağına sıkması gibi olur. Aynı geçen sene Horizon Forbidden West'in hem Dying Light 2 hem de Elden Ring'in arasında çıkması gibi.

Çok merak ediyorum bu oyunu, bir anda çıkışıyla sürpriz yaratıp yılın oyunu bile olabilir.
Bu sene çok fazla oyun var hocam. Eğer onlar çok kötü batırmazsa bu oyunun şansı biraz zor. Bir kere Steam 2023 ödüllerinde kesin Last of Us yer alacak o yüzden Steam ödüllerinde ben eledim bile oyunu fakat Game Awards'da en azından Indie alanında ödül alır diye düşünüyorum. Stray gibi bir oyunun aksine bu oyun o ödülü gerçekten hak edecektir diye düşünüyorum.

Aslında 700TL vermek yerine Game Pass alıp oradan oynasak daha mi bir güzel olur acaba.
Eğer Steam takıntın yoksa neden olmasın? Eğer Steam takıntın varsa yine neden olmasın? Oyna Gamepass'ten oyna zaten Steam'de indirimle 100TL'ye düşmesi 1-2 yıl sürer. Sonra Steam'de de güzel bir indirim olunca oradan alır tekrar bitirirsin hem de oyunu tekrar hatırlamış olursun.

Bu sene çok fazla oyun var hocam. Eğer onlar çok kötü batırmazsa bu oyunun şansı biraz zor. Bir kere Steam 2023 ödüllerinde kesin Last of Us yer alacak o yüzden Steam ödüllerinde ben eledim bile oyunu fakat Game Awards'da en azından ındie alanında ödül alır diye düşünüyorum. Stray gibi bir oyunun aksine bu oyun o ödülü gerçekten hak edecektir diye düşünüyorum.

Eğer Steam takıntın yoksa neden olmasın? Eğer Steam takıntın varsa yine neden olmasın? Oyna Game Pass'ten zaten Steam'de indirimle 100TL'ye düşmesi 1-2 yıl sürer. Sonra Steam'de de güzel bir indirim olunca oradan alır tekrar bitirirsin hem de oyunu tekrar hatırlamış olursun.

Ayn oyle yapacağim sanırım stalker 2 fiyati aşırı cazip geliyor onu alırım atomic heart Game Pass oynarız artık 25 Ocak Microsoft sunum yapacak deniyor ve orada starfiel çıkış tarihi belli olacakmış deniyor onu da bekliyorum.

Bu sene çok fazla oyun var hocam. Eğer onlar çok kötü batırmazsa bu oyunun şansı biraz zor. Bir kere Steam 2023 ödüllerinde kesin Last of Us yer alacak o yüzden Steam ödüllerinde ben eledim bile oyunu fakat Game Awards'da en azından Indie alanında ödül alır diye düşünüyorum. Stray gibi bir oyunun aksine bu oyun o ödülü gerçekten hak edecektir diye düşünüyorum.
Steam Awards'ı pek takmıyorum ama Game Awards'da Hogwarts ile kapışırlar gibi duruyor şu an ekstra bir oyun çıkışı olmazsa.

Umarım hem bu hem Hogwarts hayal kırıklığı yaratmaz da malum fiyatlar zaten yüksekken paranın karşılığını alırız.

Steam Awards'ı pek takmıyorum ama Game Awards'da Hogwarts ile kapışırlar gibi duruyor şu an ekstra bir oyun çıkışı olmazsa.
Bence de Steam Awards biraz daha gerçekçi. Game Awards'da kendi seçtikleri juriye bakıyorlar. Oyuncular aşırı küçük bir anlam taşıyor o etkinlikte. Amerika'da yapıldığını düşünürsek jurinin neye bakacağı da gayet açık. Steam Awards tamamen oyuncuların oyunu kullanıyor diye biliyorum ben ve o yüzden daha gerçekçi geliyor bana. Tabii oyuncular oy kullanınca da VR'da daha iyi ve Steam Deck ile harika gibi ödülleri hak etmeyen oyunlar alabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı