"Attemps Switch from DPC" mavi ekran hatası

kaanalper2005

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
MSI RX 5500XT MECH
Anakart
MSI B560A PRO
İşlemci
I5 10400F
Dediğim gibi böyle bir mavi ekran hatası aldım. Birkaç konuya baktım, SteelSeries engini kaldırın yazıyor. Ben de açıkçası kullanan biriyim, bununla ilgisi nedir veyahut başka bir sebebi olabilir mi?

1693208727195.png

1693208744595.png

1693208753504.png

1. Sürücülerinizi güncelleyin. Bu, hatanın en yaygın nedenlerinden biridir, bu nedenle başlamak için iyi bir yerdir. Sürücülerinizi üretici web sitelerinden indirebilirsiniz.
  2. Bellek testi çalıştırın. Bu, bilgisayarınızın belleğinde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edecektir. MemTest86 gibi ücretsiz bir bellek testleme aracı kullanabilirsiniz.
  3. Kötü amaçlı yazılım taraması yapın. Kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu da bu hataya neden olabilir. Güvenilir bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlar için tarayın.
  4. Sisteminizi önceki bir noktaya geri yükleyin. Hatanın başlamasından önce bir geri yükleme noktası varsa, sisteminizi o noktaya geri yükleyebilirsiniz.
  5. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Bu bir son çaredir, ancak bozuk veya uyumsuz dosyaları kaldıracaktır.

1. Sürücülerinizi güncelleyin. Bu, hatanın en yaygın nedenlerinden biridir, bu nedenle başlamak için iyi bir yerdir. Sürücülerinizi üretici web sitelerinden indirebilirsiniz.
  2. Bellek testi çalıştırın. Bu, bilgisayarınızın belleğinde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edecektir. Memtest86 gibi ücretsiz bir bellek testleme aracı kullanabilirsiniz.
  3. Kötü amaçlı yazılım taraması yapın. Kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu da bu hataya neden olabilir? Güvenilir bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlar için tarayın.
  4. Sisteminizi önceki bir noktaya geri yükleyin. Hatanın başlamasından önce bir geri yükleme noktası varsa, sisteminizi o noktaya geri yükleyebilirsiniz.
  5. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Bu bir son çaredir, ancak bozuk veya uyumsuz dosyaları kaldıracaktır.

Bilgisayar yeniden başladiktan sonra sıkıntı olmamıştı bir daha, ama internette SteelSeries Engine'i kaldırın diyordu onunla ilgisi ne merak etmiştim.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun.

HD Tune ile Error Scan testini Quick scan tiki kaldırılı bir şekilde yapın.

Ayrıca rehberi uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı