Çözüldü Attempted execute of noexecute Memory hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yusko38

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2, 2.5 aydır bu hatayı alıyorum. Bir süre bekledim belki düzelir dedim düzelmedi. Kendimce sürücü güncellemesi falan yaptım Windows'un kendi verdiklerini. Tekrar oldu. Dayanamadım normali bir PC ciye götürdüm format attı olmadı. Sonra Casper teknik servisine götürdüm tüm testlerden başarıyla geçti. Hiçbir sorununun olmadığını dile getirdiler ve herhangi bir mavi ekran hatası almadıklarını sölediler. BIOS güncellemesi yaptıklarını söylediler sorunun yazılımsal olduğunu düşündüler. PC'yi eve götürüp açıp 5 dk için de mavi ekran hatası almam bir oldu. Tekrar götürdüm tüm testler başarılı film dizi oyun açtık yine öyle bir sorun olmadı dediler. Eve getirdim 15 dk sonra tekrar oldu aynı mavi ekran hatası. Ben anlamıyorum onların süper dediği ve mavi ekran hatası almadığı dedikleri PC ben eve götürünce niye oluyor anlamıyorum. Bu durum aşırı derece canımı sıkmaya başladı. Tüm testler başarılı format BIOS falan hiçbiri bir işe yaramadı ne olur acil bu duruma bir el atabilir misiniz çünkü her gün bu hatayı 10 kere almaya devam ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

PC özellikler: Intel(r) Core(tm) i5-8250u CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz 8,00 GB RAM 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci Casper.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
KB4601319 güncellemesi yüklüyse silin. Kamera sürücünüzü kaldırın. Yazıcı sürücünüz varsa kaldırın. Windows Defender'ı devre dışı bırakın.

SYS onarımı yapın ve ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.

Ağ kartı sürücünüz de burada.

Mümkünse bunları da kurun.

Yaklaşık 2 aydır bu mavi ekran hatasını alıyorum. Yetkili servis dahil iki yere götürdüm tüm testlerin yapıldığını ve RAM, bellek, ekran kartı, ana kartın iyi oluğunu söylediler ve benim aldığım mavi ekran hatasını almadıklarını söylediler. Format attılar, BIOS güncellemesi yaptılar ama hiçbir şey değişmedi hala aynı hatayı her gün alıyorum. Her yolu denedim yapacak bir şeyim kalmadı buradan yardım almaktan başka. Bilgisayardan da çok anlamıyorum yardımcı olurken detaylı ve daha anlaşılır anlatırsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

minidump

Intel(r) Core(tm) i5-8250u CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz 8,00 GB RAM 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci Casper laptop.

Kamera sürücünüzü silin. KB4601319 güncellemesini yaptıysanız silin.

Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin ve SYS onarımı yapın.

Bert Reader ile ilgili bir yazılım varsa silin ve güvenli modda tam tarama yapın.

Kamera sürücünüzü silin. KB4601319 güncellemesini yaptıysanız silin.

Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin ve sys onarımı yapın.

Bert reader ile ilgili bir yazılım varsa silin ve güvenli modda tam tarama yapın.

Merhaba, dediklerinizi aynen yaptım ama henüz yapamadığım şeyler var. Çünkü tam anlamadım.
1. si Bert Reader yazılımı nedir? Ve bilgisayarımda bunun olduğunun nereden anlarım? İlk defa duydum.
2. si kamera sürücüsünü silin demişsiniz. Aygıt yöneticisinden kameralar kısmında kaldır mı yapacağım? Bunu yaptıktan sonra kamera devre dışı mı kalıyor? Çünkü malum Online dersler var.
3. ve son sorum kablosuz ağa kartı sürücüsünü güncelleyin demişsiniz ve RAR dosyası göndermişsiniz. Dosyayı yükledim ve ne yapacağımı anlamadım pek. İçinde bir set-up diye kısım vardı ona tıkladım bir şey kurdum ama ne kurduğumu pek anlamadım. Dediğiniz işlemi öyle yapmış mı oldum? Çünkü anlamadım oldu mu olmadı mı? Şimdiden çok teşekkür ederim. Yanlış anlamayın bilgisayardan üstte dediğim gibi fazla anlamıyorum o yüzden detaylı soruyorum.

1-) Virüs gibi ama tam emin değilim. Denetim Masası -> Program Kaldır kısmından ekran görüntüsü atın.

2-) Aygıt yöneticisi -> Kamera -> Sağ tık -> Kaldır -> Bu aygıtın sürücü yazılımını sil -> Kaldır.

Sorun çıkmazsa yarın geri yükleyebilirsiniz.

3-) Eğer dosyayı yükleyip sistemi yeniden başlatmışsanız olmuştur.

1-) Virüs gibi ama tam emin değilim. Denetim Masası -> Program Kaldır kısmından ekran görüntüsü atın.

2-) Aygıt yöneticisi -> Kamera -> Sağ tık -> Kaldır -> Bu aygıtın sürücü yazılımını sil -> Kaldır.

Kameralar kısmının da ekran fotosunu attım bu aygıt sürücüsünün yazılımını sil yazmıyor çünkü cihazı kaldır diyor ve silinecek diyor.

Birde bir sorum daha olacak size. İntelin kendi sitesin de en son sürüm Windowsun kendi güncellemesinde bile bana gelmeyen sürücü güncellemesi var. Onu yapmamı önerir misiniz? Bir de Windowsun kendi güncellemelerini geldiğin de yapayım mı yoksa otamatik güncellemesini kapatim mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    122,2 KB · Görüntüleme: 90
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    366,2 KB · Görüntüleme: 88
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    369,8 KB · Görüntüleme: 65
Lütfen Dump dosyasını paylaşınız.

Lütfen Dump dosyasını paylaşınız.

Sorunu buldum.

Realtek ağ kartı sürücüsü. Ağ kartı sürücüsünü güncelleyeceğiz.

Donanım kimliğine göre güncellemeyi bilmiyorum, ama @MisakiTaro hocamın yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Ya da donanım kimliğini paylaş, eğer başarabilirsem sana sürücüyü atayım.

Bu benim ilk deneyimim Technopat da, yanlışlıkla 2 defa paylaşmışım bu sorunumu 2. paylaştığım yerde hocam cevaplamış sorunumu hallettim elimin tuttuğu kadar. Hocam ağ kartı sürücümü güncellemem için bir kablosuz ağ kartı sürücüsü paylaşmış WinRAR üzerinden. İçinde set up vardı onu yapacağım değil mi sadece hocam? Çünkü içinde bir sürü dosya varda.

Geri
Yukarı