Çözüldü Attempted-wrıte-readonly-Memory mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rayjon32

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Memtest sonucu inanılmaz uzun sürdüğü için bir kısmını geçtim;

8 GB G.Skill DDR3 1600MHz RAM var bir de Kingston 1333MHz DDR3 RAM var anakart oto olarak 1333MHz olarak çalıştırdı 4+8 12 olarak kullanıyordum fakat yükte hata verdi, hangi RAM'de sorun var ya da uyuşmazlık mı bilemedim. Eğer ki uyuşmazlık ise 4 yerine 8 GB bir aynı model RAM alacağım, eğer ki RAM'lerden birinde problem var ise de o RAM'i değiştirmem gerekecek.

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Çözüm
BIOS güncellemesinin iki uyumsuz belleği uyumlu hale getirdiğine şahit olmadım hiç, pek mümkün de görünmüyor. Öte yandan ikisini tek tek test edip hata almamanız, önceki mavi ekran hatalarının uyumsuz belleklerden ötürü olduğunu doğrular nitelikte.

Attığınız son minidump dosyası da BIOS güncellemesi öncesi ve verdiği hatalar BIOS güncellemesi ile çözülmüş, gördüğüm kadarıyla.

Şu anda yapacağınız şey sadece 8 GB'lık belleği kullanmak. Böylece sorununuz çözülecektir.
Testi geçmeyecektiniz işte. Modüllerden birini çıkarıp yeniden test yapın. Bu şekilde hatalı modülü bulabilirsiniz. Testin tamamının bitmesini bekleyin ayrıca.

Minidump dosyanıza baktım şimdi. Memtest'e ek olarak AIDA 64 ve BattlEye'ı kaldırın. Ses sürücülerinizi güncelleyin. Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırıp güncelleyin.
Windows'u güncelleyin. Ayrıca BIOS'u da güncelleyin.

Testi geçmeyecektiniz işte. Modüllerden birini çıkarıp yeniden test yapın. Bu şekilde hatalı modülü bulabilirsiniz. Testin tamamının bitmesini bekleyin ayrıca.

Cevap için teşekkürler, bu gece yapacağım testi tamamen tek tek RAM'leri takarak test yapmalıyım o zaman teşekkürler.

Ek cevaplarınıza cevap olarak şöyle söyleyebilirim, Windows lisanslı ve güncellemeleriyle birlikte şu an sanırım 2004 güncellemesini bana daha vermedi. Bu sebepten güncelleyemedim, Windows kendi güncellemeleriyle kurdu tüm sürücüleri, ben ise grafik kartının Driver'ını elle GeForce Experience'dan güncelledim. Anakart BIOS güncellemesini yapacağım, teşekkürler.

Rica ederim. Bellek testinin sonuçlarını bu mesajımdan sonra paylaşırsanız sevinirim.

8 GB olan RAM için sonuçları aynı linke ekledim,
4 GB testini başlatıyorum şimdi 8 GB tek başınayken sorun yok gösteriyor, bu arada BIOS Update yaptıktan sonra hiç mavi ekran hatası almadım, 4 GB testi sonucu sonrası eğer ki 4 GB Kingston RAM'de de hata çıkmazsa uyumsuzluk sorunu var diyebilir miyiz?
8 GB olan RAM için sonuçları aynı linke ekledim,
4 GB testini başlatıyorum şimdi 8 GB tek başınayken sorun yok gösteriyor, bu arada BIOS Update yaptıktan sonra hiç mavi ekran hatası almadım, 4 GB testi sonucu sonrası eğer ki 4 GB Kingston RAM'de de hata çıkmazsa uyumsuzluk sorunu var diyebilir miyiz?

Mesajı düzenleyemedim, aynı link içerisine 4 GB RAM test sonuçlarını da ekledim, ikisi birlikteyken böyle bir hatayı vermesi sadece BIOS güncellemesi sebebiyle olabilir mi? Eğer ki öyle ise BIOS güncellemesi sonrası böyle bir hata almamam normal midir? Yani demek istediğim, eski sürümde birbiriyle uyumlu olmasalar bile BIOS güncellemesi sonrası iki RAM birbiriyle uyumlu olmuş olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleme:
BIOS güncellemesinin iki uyumsuz belleği uyumlu hale getirdiğine şahit olmadım hiç, pek mümkün de görünmüyor. Öte yandan ikisini tek tek test edip hata almamanız, önceki mavi ekran hatalarının uyumsuz belleklerden ötürü olduğunu doğrular nitelikte.

Attığınız son minidump dosyası da BIOS güncellemesi öncesi ve verdiği hatalar BIOS güncellemesi ile çözülmüş, gördüğüm kadarıyla.

Şu anda yapacağınız şey sadece 8 GB'lık belleği kullanmak. Böylece sorununuz çözülecektir.

Son düzenleme:
Çözüm

Merhabalar, cevabınız için teşekkür ederim.

Eğer ki ileride 8+4 için bir uyumsuzluk söz konusu olur ise, 8 GB olan DDR3 RAM'in aynı modelinden bir adet ikinci el alsam, aynı model olduğu için sıkıntı yaratır mı? G.Skill DDR3-1600MHz
Ripjaws X

Bu modelin aynısı elimdeki 8 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı