Attığım telif sahte olarak algılanıp YouTube kanalım kapatıldı

İçeriğin bana ait olmadığını biliyorum, konuyu güncelledim. Logo ekliydi zaten gene de tekrar yükleniyor.

Bu videolar size ait olduğu kanıtlanmaz. Çünkü bu videoda olan kişi siz değilsiniz yani video sahibi kendine müzisyen. Ki bu videolardan para da kazanılmıyor bildiğim kadarıyla.

Bildiğim kadarıyla para kazanılabiliyor. Tamamiyla bana ait olmadığını biliyorum, tekrar kullanılan içeriğe girmemesi için telif atmak zorunda kaldım.

Kardeşim büyük ihtimalle YouTube hesabın gitti.

Sad.

bilmiyorum üzülme bence video yükledin mi oraya

Usta sen niye telif attın ki zaten? Kendine müzisyen de sana telif atsın o zaman.

Demeye çalıştığım YouTube'un verdiği karar normal. Yanlış ihbar çünkü. İkinize telif atabilecek kişi kendine müzisyen sadece.

Bilmiyorum üzülme bence video yükledin mi oraya.

Dediğini anlamadım.

Usta sen niye telif attın ki zaten? Kendine müzisyen de sana telif atsın o zaman.

Tekrar kullanılan içeriğe girmemesi için telif attım kendine müzisyenin bana telif at.

Demeye çalıştığım YouTube'un verdiği karar normal. Yanlış ihbar çünkü. İkinize telif atabilecek kişi kendine müzisyen sadece.

Anlıyorum, daha önce de telif attığımda bu şekilde herhangi bir sorun olmamıştı ama bunda böyle bir sorun oluştu.

Videonun sonunu ve başını kesiyor lakin ortasında konuyu açan arkadaşın kanalı olduğunu ispatlayan abone ol vb. kısımlar duruyor. Arkadaşın telif attığı şey videonun içeriği değil videonun çalınması. Kemal'in görüntüleri için değil kanalında paylaştığı videonun çalınmasından dolayı telif atıyor. Bu neden yanlış bir ihbar anlamış değilim.

2 gündür birkaç forumda konuyu paylaştım, sonunda beni anlayabilen birisi çıktı. Teşekkürler.

Videonun sahibi en başta bu arkadaş değil zaten o yüzden ortada videonun çalınması gibi bir durum yok. Bu yüzden zaten sahip olmadığın bir videoyu başka kanal paylaştı diye şikayet edemezsin.

Ayrıca "XXX şunu yapıyor!" gibi başlıklı videolar yükleyenleri hep aşırı aciz insanlar olarak görmüşümdür, tamamen parazitlik gibi.

Tamamen katılıyorum.

Twitch'te izleyemeyenler için paylaşıyordum sadece.

Twitch'te izleyemeyenler için paylaşmıyorsun. Twitch'te izlemek isteyen adam gider Twitch yükler. Twitch'te izleyemeyenler için paylaşsan diğer videoya telif atmaya çalışmazdın. Bu, videolar üzerinden para ve kitle kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Ki zaten telif atamamışsın; ha sen Kendine Müzisyen'den çalmışsın, ha 3. kişi senden çalmış. Kanalının kapanmasına da gram üzülmedim. Ders almaya çalış.

Videonun sahibi en başta bu arkadaş değil zaten o yüzden ortada videonun çalınması gibi bir durum yok. Bu yüzden zaten sahip olmadığın bir videoyu başka kanal paylaştı diye şikayet edemezsin.

Anladım teşekkürler.

Peki.
Çözümü konusunda yardımcı olamıycaksanız lütfen yorum yapmayın. Teşekkürler.
YouTube mailime herhangi bir dönüş yapmadı Twitter'dan yazdığımda 'kötüye kullanım amaçlı yasal talepler gönderdiği için hesabın feshedildiğini ve yeniden etkinleştirilmeyeceğini doğruladı.' yazdılar yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…