Çözüldü ATX 12V kablosu değiştirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

roving

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam, yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarımda bir sorun ortaya çıktı sorunu kendimce teyit etmeye çalıştım ve ATX 12v kablosunun ucundaki pin kısmının karardigini gördüm. Bu kablo takılıyken bilgisayar çalışıp duruyor çalışıp duruyordu yani bir nevi tekliyordu fakat bu kabloyu çıkartıp çalıştırdığım zaman normal fanlar çalışmaya başlıyordu. Bu sorunu çözmek için PSU değiştirmeye gerek var mıdır yoksa harici bir kablo ile iş çözülür mü? Şimdiden söyleyeyim işi bilen biriyle bunu halledeceğim kısaca özetlerseniz sevinirim.

Çözüm
@roving

Modüler olmayan güç kaynakları böyle görünüyor:

142142412.jpg

Modülerler de böyle görünüyor:

124142142.jpg

Modüler değilse dediğim gibi değiştiremezsin, garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsin.

Örnek, modüler olmayan Aerocool Aero White'ın iç yapısı, kablolar PCB'ye bağlılar:

AEROCOOL AERO WHITE.png

123123.png
Kabloyu güç kaynağın modüler ya da yarı modüler değilse değiştiremezsin, PSU'nun PCB'sine lehimli oluyorlar genelde. Güç kaynağının modeli neydi?

Modeline hiç bakmadım ve şu an bakabilecek durumda değilim ama şunu söyleyebilirim dediğiniz gibi lehimli diyebiliriz.

@roving

142142412.jpg

124142142.jpg

Modüler değilse dediğim gibi değiştiremezsin, garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsin.

Örnek, modüler olmayan Aerocool Aero White'ın iç yapısı, kablolar PCB'ye bağlılar:

AEROCOOL AERO WHITE.png

123123.png

Çözüm
@roving

Eki Görüntüle 1469638

Eki Görüntüle 1469639

Eki Görüntüle 1469646

Eki Görüntüle 1469648

Evet ilk görseldeki gibi garantisine bakacağım sadece bunu öğrenmek istemiştim yardımınız için teşekkürler,iyi günler.

Geri
Yukarı