ATX anakart destekleyen kasa önerisi

Bütçe
1000₺

Yusuf.iso

Hectopat
Yer
Bursa/Yıldırım
Daha fazla  
Merhaba,
Son bir aydır eski bilgisayarımı parça parça güncellemeye çalışıyorum.
Şu an kullandığım sistem > yeni sistem.
i5 3350P > Ryzen 5 5600 / aldım.
GTX 750 Ti => GTX 750 Ti (bu yıl sonunda RTX3060 Ti'ya da Intel arc A770 olarak değiştirmeyi planlıyorum.)
Cooler Master RS600 600W PSU = Cooler Master RS600 600W PSU (3060 Ti için yeterli fakat üst model almaya karar verirsem yükselteceğim.)
ASUS p8b75m anakart > B550 Aorus Elite V2 / bir iki gün içerisinde alacağım.
Kingston 16000 MHz DDR3 > Patriot Viper Steel 2x8GB 3600MHz CL-17 DDR4 / aldım.
2 TB HDD > 1 TB SSD ve 2 TB HDD almayı planlıyorum.
Sistemimi bu şekilde güncelleyeceğim. Eski sistemimin üzerine PSU ve ikinci el ekran kartı alarak şu an kullandığım sisteme güncelledim. Eski sistemimin PSU ve ekran kartı duruyor. Yeni anakart ve kasa alıp iki bilgisayara ayırmayı düşünüyorum. Yeni alacağım anakart Aorus Elite V2 olacak ve bu anakarta uygun bir kasa almayı düşünüyorum. Bu ay anakartı aldıktan sonra diğer ay kasayı alıp kullanmaya başlayacağım. Bütçem ise 1000₺ fakat iki ay sonra SSD veya HDD arasından birisini hatta ikisini de erteleyip 1500-2000₺ civarı bir bütçeye esnetebilirim.
Biliyorum 1000₺ bandındaki kasalar pek iyi değil. Ben aralarından şunu uygun buldum:
Ve kasalara genel olarak baktığımda bu bütçe dolaylarındaki Zalman kasalar eski. Sizin önerebileceğiniz ATX ve hava akışı iyi olan bir kasa var mı? Kasamın güzel gözükmesini isterim fakat RGB gibi özellikler yerine teknik özellikleri iyi olanı tercih ederim.

Geri
Yukarı