ATX ile Mini-ITX arasındaki fark

ugurhakan1

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördügünüz gibi ATX ile MİNİ ITX arasında ne fark vardır?
Sistem Toplama Çalışıyorum ama kafama takılan sorunlar var ve aradım aradım bulamadım o yüzden konu açmaya karar verdim. Şimdi dedigim gibi ne fark var insan ister istemez düşünüyo biri küçük biri büyük hani insan kendi kendine şu soruyu soruyo bu anakartda ne eksik ekmişlerde küçütmüşler bize performans olarak normal ATX lerle performans olarak bi kayıp getiriyor mu nedir bunlar?

Bide İşlemcide kararsız kaldım:
Intel Core i7 5960X Soket 2011V3 8 Çekirdekli 3.0GHz 20MB Önbellek 140w bunu almaya karar verdim dedim parça parça toplarım dedim ama sonrasında vazgeçtim (çooook pahalı).
Intel Core i7 5820K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.3GHz 15MB Önbellek 140w sisteme canavarı takmayı düşünüyorum. Maksat ne derseniz güçlü bi sistem olması oyun oynuyorum + boş vakitlerimde çok uygulamalı programlar açılıyorum buda CPU %100 yapana kadar devam diyorum bu arada benim işlemci intel core i5-2400 3.10 - 3.40 Ghz tabi ki en çok uygulama için bu sistemi topluyorum.
Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.5GHz 15MB Önbellek 140w bu işlemci ile benim alacagım işlemci arasında kagıt üzerinde fazla fark yok acaba sizin gözünüzde bu işlemci fiyat performans olarak alacagım işlemciden iyi midir? Tavsiyeleriniz önemli benim için veya intel core i7 6700k yönelmeliyim sisteme O.C yapmayı düşünmüyorum.

Tavsiyeleriniz benim için önemli beni bilgisiz bırakmayın.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam Anakart boyutu yüzün den performans artışı yada kaybı yaşamazsınız. Yeriniz varsa ATX toplamanızı öneririm. İşlemci olarak ise OC yapmayacaksanız boşuna K serisi işlemcilere para vermeyin. Yanlışım var ise düzeltin lütfen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı