ATX kasaya Micro ATX anakart uyumu

Gökhan F

Decapat
Herkese merhabalar arkadaşlar.

Mevcut anakartım: Asus PRIME B350M-A

Kullanacağım kasa: NZXT H440

PC bileşenleri arasındaki uyum konusunda pek tecrübeli değilim. Burada merak ettiğim, kasa ATX, anakart ise Micro ATX. Kasa için Micro ATX uyumluymuş yine de bunlar arasında bir sorun yaşar mıyım? Kasa toplama videolarında ATX kasalara takılan ATX anakartlar kasaya tam oturuyor ve kasanın yan kısmında (kablo saklama kısmı) anakartın kablo giriş ve çıkışları tam denk geliyor.
Ben burada ATX kasayı Micro ATX anakart bağladığımda kasanın yan kısmındaki anakart kablo giriş çıkışları yine denk düşer mi?

Örneğin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 17.45 dk'deki gibi.

Umarım analatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4:04 te görebileceğin gibi içinde yükseltme vidaları takabilecegin yerler bulunmakta. Siz buralara yükseltme vidalı takarak mATX uyumlu yapabilirsiniz.

Anakart ATX Form Factor, anakart özelliklerinde bunu destekler diyor kasadaki de bunları destekler diyor Mikro ATX ve ATX Desteği; Contour RCA121 Mikro ATX ve ATX anakartları sorunsuz destekler.

RCA121 geniş iç dizaynı ile daha birçok yapılandırmaya ve özelleştirmeye olanak tanır. From factor ne demek abi o arayı karıstırıyor

Anakart bu P5GD2-X

Kasa bu link koydum RUSH CONTOUR RCA121 RGB Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Bir de adam bana bu anakart 8 GB kadar destekliyor dedi dogrumu bilemedim asus sayfada
4 diyor ama

Son düzenleme:
Anakart ATX Form Factor, anakart özelliklerinde bunu destekler diyor kasadaki de bunları destekler diyor Mikro ATX ve ATX Desteği; Contour RCA121 Mikro ATX ve ATX anakartları sorunsuz destekler.

RCA121 geniş iç dizaynı ile daha birçok yapılandırmaya ve özelleştirmeye olanak tanır. From factor ne demek abi o arayı karıstırıyor

Anakart bu P5GD2-X

Kasa bu link koydum RUSH CONTOUR RCA121 RGB Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Bir de adam bana bu anakart 8 GB kadar destekliyor dedi dogrumu bilemedim asus sayfada
4 diyor ama
Bu anakart 4gb destekliyor. Benimde böyle karşılaştığım çok oluyor. Dikkat etmek lazım👍.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı