Audi A3 2007 motordan gelen rahatsız edici ses

Daha fazla  
Audi A3 1.6 motor aracımı çalıştırdım araç çok devir düştü neredeyse stop edecekti bu nedenle gaza bastım ve araçtan ince bir hava sesi gelmeye başladı ve araçtı stop edince uçak kaldırır gibi ses geldi sonrasında aracı çalıştırınca gelmedi aracı her ilk marş bastığımda o ses geliyor yardımcı olabilecek var mı?
Gelen ses işte videoda.

Audi A3 1.6 motor aracımı çalıştırdım araç çok devir düştü neredeyse stop edecekti bu nedenle gaza bastım ve araçtan ince bir hava sesi gelmeye başladı ve araçtı stop edince uçak kaldırır gibi ses geldi sonrasında aracı çalıştırınca gelmedi aracı her ilk marş bastığımda o ses geliyor yardımcı olabilecek var mı?
Gelen ses işte videoda.

Hocam Turbo'dan olabilir belki.

Gelen ses işte videoda.
Hocam arabanın yağ bakımını ne zaman yaptırdınız? (Hava filtresinin değişim zamanını öğrenmek için soruyorum)

Hocam arabanın yağ bakımını ne zaman yaptırdınız? (hava filtresinin değişim zamanını öğrenmek için soruyorum)

Hocam Turbo'dan olabilir belki.

Araçta Turbo yok araç 1.6 benzin 8valf 102HP motor fakat bende Ecumasters yazılım var 118 beygir.
Hocam arabanın yağ bakımını ne zaman yaptırdınız? (hava filtresinin değişim zamanını öğrenmek için soruyorum)

Aracın yağ bakımı gelmedi ama hava filtresi ve yağ filtresi değişti çok olmadı yani.
Turbo olabilir, hava hortumları olabilir.
Görmeden bir teşhis koyulamaz.

Ama arabayı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeliyor.
Turbo olabilir, hava hortumları olabilir.
Görmeden bir teşhis koyulamaz.

Konuda video yok.

Buyur hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Muhtemelen bir yerden hava emiyordur. Hava emiş borularını kontrol edin. Video halen yok.

Attım YouTube hocam.
Araçta Turbo yok araç 1.6 benzin 8valf 102HP motor fakat bende ecumasters yazılım var 118 beygir.

Aracın yağ bakımı gelmedi ama hava filtresi ve yağ filtresi değişti çok olmadı yani.

Buyur hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Araç kendi gaz veriyor.

Hava emiş borularından birisi yırtılmış herhalde. İnce ıslık gibi ses ondan dolayı geliyor gibi. O yüzden fazla hava emiyor ve gaz kesiyor. Boruları kontrol etmenizi öneririm.

IMG-20220112-WA0001.jpg

Hava buradan geliyor yalnız borudan mı geliyor çözemedim ayrıca aracı kapatınca tekrar marş basınca düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı