Audio CD riplerken hangi formatı seçmeliyim?

Orjinal müziklerin 44.1 KHz olduğunu sanıyorum.

Ayriyeten bir de kaliteli bir başüstü kulaklık önersen harika olur.

Evet, maalesef yillardir ayni. Maliyet sebepli bir durum olsa gerek. Bir de 700 Mb'lik standart CD olarak piyasaya cikiyor. Mp3'leri en azindan 48 KHz'ye çevirmenizi tavsiye ederim. Bit derinliği de en fazla 16 bit oluyor bu formatta.. Ben 64 bit Audio Coder programini kullaniyorum. Her turlu ayar yapmaya musade ediyor.(Bit derinliği ayarlarinda float 32 ve float 64 seklinde ayarlar bile var. Lisans almadan bu float derinlik ayari hariç herseyi yapabilirsiniz).

Kulaklik olarak; Steel Series Siberia V2 tavsiye ediyorum. Daha iyileri de vardir, fakat fiyatlar dolarinda etkisiyle uçuyor. Ben de bu kulakligi kullaniyorum, bu forumdan tavsiye aldim. Oyun ve müzik için harika bir urun. Yalniz ben dr.com'dan indirimli 200 Tl'ye aldim. Simdi baktim ki; fiyatlar 260, 300, 320 diye gidiyor. Dr'de siyah renk olani tükenmiş.

Steelseries Siberia V2 Kulaklık-Siyah - Mikrofon & PC Kulaklık - kliksa.com Bu linktekini alabilirsin. Umarim bütçeyi fazla zorlamadık :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı