Augmentin Karın Ağrısı

Aç karına içtiyseniz fena halde bir karın ağrısı yapıyor belki alerjidir bir doktora gidin.
Doktordan tekrar gittim. İyileştiğimi ve bırakabileceğimi söyledi. İki gündür kullanmıyorum ancak karın ağrısı devam ediyor endişelendirdi. Prospektüsünün üzerinde "Sindirim sistemi rahatsızlıklarını en aza indirmek için yemeğin başında alınmalıdır." yazıyordu. Siz de kullandınız sanırım başınıza benzer şeylere geldi mi?

Son düzenleme:
Doktordan geldim. İyileştiğimi ve böyle bir yan etki dolayısıyla bırakabileceğimi söyledi. İki gündür kullanmıyorum ancak karın ağrısı devam ediyor endişelendirdi. Prospektüsünün üzerinde "sindirim sistemi rahatsızlıklarını en aza indirmek için yemeğin başında alınmalıdır." yazıyordu. Siz de kullandınız sanırım başınıza benzer şeylere geldi mi?

Ben bir kere yemek yemeden atmıştım sonrasında 3 4 saat sarhoş gibi hem kafam bir milyon hem de karnım ağrıyordu çok garipti.

Ne kadar süre kullandığınıza göre değişir. Çoğu ilaç, tok karnına denildiyse 20/30 dk aralığında beklenmeli içmek için.
Uzun süreli kullandıysanız antibiyotiği bunların olması normal. Kesmeni söyleyen doktora bu karın ağrısını sorduysan palpasyon yapmadıysa tekrar gidip sorununuzu bildirip kontrol etmesini isteyebilirsiniz.
Dışkılamada bozukluk oluşmuş ise zeytinyağlı, veya çorba türü beslenmeye çalışın birkaç gün.
Dışkıda kanama veya dayanılmaz ağrı varsa, geceleri uykudan uyandıracak derecede ise doktora gidin.

Augmentin nadiren de olsa karaciğer (akut hepatit) veya bağırsak (psödomembranöz enterokolit) rahatsızlığı yapabiliyor yan etki olarak. İkisi de karın ağrısı yapar, beraberinde başka bulgular olabilir de olmayabilir de. İshal, ateş, halsizlik vs başka bulgularınız var mı yoksa sadece karnınız mı ağrıyor? Ne kadar şiddetli bir ağrıdan bahsediyoruz? Hafifse pek endişelenmeye gerek yok ama doktora gidin ve ağrınızı da söyleyin mutlaka.

Geçmiş olsun hocam. Daha önce kullandım ama bende böyle birşey olmamıştı bünye farklılığı galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı