Çözüldü Authy nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Hesaplarının güvenliğini arttırmak için Authy'yi yükledim. Fakat iki adımlı doğrulamaya hesaplarını nasıl ekleyeceğimi bilemedim. Bununla ilgili aklıma üç soru takıldı. Cevaplarsanız sevinirim.

1. Authy'ye Google hesabımı ekledim fakat Facebook gibi sosyal medya hesaplarını veya alışveriş sitesi hesaplarını nasıl ekleyeceğimi bilemedim.
  2. Authy uygulamasını telefonuma ve tabletime yükledim ve ikisinde oturum açtım. Şimdi ben başka bir cihazda oturum açmaya çalıştığımda telefonuma gelen kodları mı tablete gelen kodları mı kullanacağım?
  3. Authy uygulaması sadece bir cihazda mı kurulmalı yoksa hesaplarımın olduğu birden fazla cihaza kurabilir miyim?

Çözüm
1. Diğer sitelerin size verdiği karekodu okutarak veya verdiği kodu yazdıktan sonra Authy'nin verdiği 6 haneli kodu yazıp eklemiş olacaksınız. Google'dan bir farkı yok.

2. Her cihaza aynı hesapta aynı kod gelir.

3. Birden fazla cihaza kurup kurmamak sizin tercihiniz.
1. Diğer sitelerin size verdiği karekodu okutarak veya verdiği kodu yazdıktan sonra Authy'nin verdiği 6 haneli kodu yazıp eklemiş olacaksınız. Google'dan bir farkı yok.

2. Her cihaza aynı hesapta aynı kod gelir.

3. Birden fazla cihaza kurup kurmamak sizin tercihiniz.

Çözüm
Hocam işte o karekodlara ulaşmakta zorlanıyorum. Eklemek istediğim hesabın "güvenlik" kısmında mı o kodu bulabilirim?
Örneğin Facebook'ta Güvenlik ve Giriş başlığı altında iki faktörlü kimlik doğrulaması kullan kısmı var. Oradan uygulamayı seçince karekodu ve normal kodu vermesi gerek. Onlara mı ulaşamıyorsunuz?

Örneğin Facebook'ta Güvenlik ve Giriş başlığı altında iki faktörlü kimlik doğrulaması kullan kısmı var. Oradan uygulamayı seçince karekodu ve normal kodu vermesi gerek. Onlara mı ulaşamıyorsunuz?
Evet hocam ilk etapta onlara ulaşmakta zorlanmıştım. Şimdi siz söyleyince öğrendim. Sağ olun çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı