AutoCAD gibi yazılımlar kullanmak için fare önerisi

alparslangnc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sistemimi yenilediğimden yeni bir fare ihtiyacım var. Genellikle farelerde orta tuşlarında çabuk bozulma sorunu yaşıyorum. İşim gereği sürekli AutoCAD, Civil 3D gibi programları kullandığımdan bu tuş hayli fazla kullanılıyor. Sık kullanıldığından olsa gerek artık bir zaman sonra bozulmaya başlıyor. Öncelikli olarak bu sebeple dayanıklı bir fare arıyorum. Oyun da oynadığımdan hem oyun için hem de iş için dayanıklı uzun ömürlü fare tavsiyelerinizi alabilir miyim?

İş için direk Logitech MX Master der geçerim ama bir yandan oyun oynarım diyorsan o konuda bir fikrim yok ama genelde çoğu farede scroll Click dayanmıyor bende modelleme ile uğraşıyorum 1. senemin sonunda scroll Click Switch'i bayıldı.

İş için direk Logitech MX Master der geçerim ama bir yandan oyun oynarım diyorsan o konuda bir fikrim yok ama genelde çoğu farede scroll Click dayanmıyor bende modelleme ile uğraşıyorum 1. senemin sonunda scroll Click Switch'i bayıldı.

Bende tavsiye ederim bu fareden bizim hoca CNC operatörü bu fareden var kendisinde AutoCAD, Alphacam, 3DS Max falan kullanıyor.

Hocam bütçeniz nedir? Asus'un ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek taş gibi sağlam yeni nesil oyuncu fareleri mevcut, onlara bakın derim. Fakat diğerleri gibi ben de öncelikle Logitech MX Master öneririm.

Bu arada farelerde orta tuş daha çok sert basmaktan bozulur, biraz daha yumuşak basarsanız veya yumuşak bir şekilde kaydırma yaparsanız sorun çıkmaz.

Hocam bütçeniz nedir? ASUS'un ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek taş gibi sağlam yeni nesil oyuncu fareleri mevcut, onlara bakın derim. Fakat diğerleri gibi ben de öncelikle Logitech MX Master öneririm.

Bu arada farelerde orta tuş daha çok sert basmaktan bozulur, biraz daha yumuşak basarsanız veya yumuşak bir şekilde kaydırma yaparsanız sorun çıkmaz.

Çok sert basmayla çok bir bağlantısı yok modelleme+çok fazla Rainbow Six oynamaktan gitti bir de üstüne kronik Razer Viper Mini scroll.

Henüz bütçe belirlemedim model bakıyorum sadece. Piyasaya da çok hakim değilim 300 liraya da fare var 2000 liraya da var mesela orta halli bir şey alsam ne kadar onu da bilmiyorum. O yüzden tavsiye istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı