AutoCAD için Laptop Önerisi

Merhabalar, bir arkadaşım mühendislik bölümün de AutoCAD gibi programlarla uğraşacak. Render alınmayacak, çizim yapılacak. Intel mi, AMD tabanlı işlemcili laptop almak mı daha mantıklı? Bütçesi 8000-9000 TL arası. Tabii biraz da oyun da oynayacak sadece iş için kullanmayacak. Bu bütçede özellikle çizim konusunda sıkıntı yaşatmayacak laptop önerebilir misiniz?

AutoCAD için şu an bir şey değişmediyse tekli çekirdek performansı gerekiyor. 9400F bile yanlış hatırlamıyorsam Threadripper işlemcileri geçiyordu AutoCAD'da. R5 4600H veya 10750H modeller yeter.

Ama ben Monster alırdım. 😎

Önerdiğim bilgisayara bakın derim.
Bir arkadaş "U" ile biten modeller de hafif kasma oluyor gibi bir sorundan bahsetti. O yüzden karamsar kaldım o modele.
AutoCAD için şu an bir şey değişmediyse tekli çekirdek performansı gerekiyor. 9400F bile yanlış hatırlamıyorsam Threadripper işlemcileri geçiyordu AutoCAD'da. R5 4600H veya 10750H modeller yeter.

Ama ben Monster alırdım. 😎
Tekli mi yoksa çok çekirdek mi önemli bilgim yok benim de maalesef kafam karıştı biraz 😅

6. Nesil Intel 6600U kullanıyorum ve Şehir Hastaneleri mekanik projelerini ufak tefek kasmalar ile açıyorum. Hem de 8 GB RAM ile sorun olacağını düşünmüyorum.

Bir arkadaş "U" ile biten modeller de hafif kasma oluyor gibi bir sorundan bahsetti. O yüzden karamsar kaldım o modele.

Tekli mi yoksa çok çekirdek mi önemli bilgim yok benim de maalesef kafam karıştı biraz 😅

AutoCAD için tekli daha önemli. Güncellemeler ile bir şey değişmişse bilmem ama 2019'da tekliye bakıyordu sadece.

Geri
Yukarı