AutoCad için sistem önerisi

Daha fazla  
Merhabalar, açılacak lazer kesim dükkanı için sistem toplama önerisi almak istiyorum, AutoCAD, Photoshop, gibi programlar kullanılacak, render işlemi olmayacak, patronum tarafından belirtilen bütçe toplamda 6.000 TL - 2900-3000 arası 2X PC için arayışındayız, sonraki aylarda yükseltme yapacağız RAM için, başlangıç için 8 GB RAM düşündük fakat bütçe kısıtlı olduğu için, geri kalan sistem için ve makinelerin drivenda sıkıntı yaşamamak için önerebileceğiniz sistem mevcut mudur? Ya da laptop daha mı iyi olur bu tarz lazer kesim işi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Render alınmayacaksa ortalama bir sistem her türlü yeter. Laptop olup olmayacağını kendinize göre seçmelisiniz bu bilgisayarlar sık sık taşınacaksa Laptop seçin. Bilgisayar toplanacaksa da sizin durumunda birisinin SSD ve işlemciye önem vermesini tavsiye ederim.

Render alınmayacaksa ortalama bir sistem her türlü yeter. Laptop olup olmayacağını kendinize göre seçmelisiniz bu bilgisayarlar sık sık taşınacaksa Laptop seçin. Bilgisayar toplanacaksa da sizin durumunda birisinin SSD ve işlemciye önem vermesini tavsiye ederim.
Cevabınız için teşekkür ederim, evet render alınmayacak, autocad üzerinden çizimler gerçekleştirilip lazer kesime print işlemi uygulanacaktır, Screenshot şöyle bir sistem topladım fakat ekran kartını düşürüp düşürmeme konusunda kararsız kaldım, birden fazla iş yönetim sekmesi olacak programların kasmaması gerekiyor tabi, çok ağır iş yükü yok fakat müşteriye hızlı iş teslimi yapmak amacıyla diye düşündüm,

Cevabınız için teşekkür ederim, evet render alınmayacak, autocad üzerinden çizimler gerçekleştirilip lazer kesime print işlemi uygulanacaktır, Screenshot şöyle bir sistem topladım fakat ekran kartını düşürüp düşürmeme konusunda kararsız kaldım, birden fazla iş yönetim sekmesi olacak programların kasmaması gerekiyor tabi, çok ağır iş yükü yok fakat müşteriye hızlı iş teslimi yapmak amacıyla diye düşündüm,
Biraz pahalı gelmiş. Ve kasa iyi değil.
Bunları al.
Ekran kartı: Asus Arez-ph-rx550-2g 128bıt 2gb Gddr5 1071mhz Dvı-hdmı-dp - n11.com
İşlemci: RAM: Anakart: Kasa ve PSU: SSD: https://www.hepsiburada.com/crucial...KOKDDsaLTE0kaBLG_N2HR5BNLL-fHWWBoCH0IQAvD_BwE
HDD: Seagate Barracuda St1000dm010 3.5" 1 Tb 7200 Rpm Sata 3 Hdd - n11.com
Monitör:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı