AutoCAD, ROG STRIX G17 bataryasında çalışırken düzgün prize takılınca kasıyor

huntthe

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün AutoCAD 2021 yükledim önceden 2019 kullanıyordum, 2021 imleci biraz geriden gelip uzun projelerde rahatsız ediyor prize takılıyken, bir gün autoacadi prize takmadan çalıştırtdım programda gram kasma donma yoktu, bunun nedeni sizce ne olabilir? Prize takılyken performans modunda, pilde dengeli modda.

Laptop ASUS ROG STRIX G17 RTX2070.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün AutoCAD 2021 yükledim önceden 2019 kullanıyordum, 2021 imleci biraz geriden gelip uzun projelerde rahatsız ediyor prize takılıyken, bir gün autoacadi prize takmadan çalıştırtdım programda gram kasma donma yoktu, bunun nedeni sizce ne olabilir? Prize takılyken performans modunda, pilde dengeli modda.

Laptop ASUS ROG STRIX G17 RTX2070.

Başta belirteyim ben olaya teknik açıdan bakacağım yazılım açısından tavsiyeleri arkadaşlar verecektir.
Rus'lardan tamir videoları izliyorum. Bu durumla ilgili bir video izlemiştim ama durum sizde aynı mı bilemem. 2 ihtimal gösterilmişti. 1.si laptopların şarj portunda adaptörü tanıyan 3. bir pin daha mevcut. Bu pinin lehiminin çatlaması ya da pinin kırılması ( adaptör ve laptop için de geçerli bir durum.) Durumunda laptop cihazı düşük performansta çalıştırıyor. 2.si ise anakart üzerinde ki Current Sense Resistor'un (akım algılayıcı rezistör denebilir.) Orijinal fabrika değerlerini kaybetmesi. Bunun sonucu da anakartın dengesiz güç akımı sonucunda düşük performansta çalışması.
Öncelikle yazılımsal deneyebileceğiniz her şeyi deneyin. Örnek olarak format, BIOS güncellemesi gibi. Bu işe yaramazsa cihazı garantiye yollayın. Garantisi yoksa hata ayıklama aşamasına farklı bir şarj aleti deneyerek başlayın. İşe yaramaz ise işinin ehli bir tamirciye başvurun.

Başta belirteyim ben olaya teknik açıdan bakacağım yazılım açısından tavsiyeleri arkadaşlar verecektir.
Rus'lardan tamir videoları izliyorum. Bu durumla ilgili bir video izlemiştim ama durum sizde aynı mı bilemem. 2 ihtimal gösterilmişti. 1.si laptopların şarj portunda adaptörü tanıyan 3. bir pin daha mevcut. Bu pinin lehiminin çatlaması ya da pinin kırılması ( adaptör ve laptop için de geçerli bir durum.) Durumunda laptop cihazı düşük performansta çalıştırıyor. 2.si ise anakart üzerinde ki current sense Resistor'un (akım algılayıcı rezistör denebilir.) Orijinal fabrika değerlerini kaybetmesi. Bunun sonucu da anakartın dengesiz güç akımı sonucunda düşük performansta çalışması.
Öncelikle yazılımsal deneyebileceğiniz her şeyi deneyin. Örnek olarak format, BIOS güncellemesi gibi. Bu işe yaramazsa cihazı garantiye yollayın. Garantisi yoksa hata ayıklama aşamasına farklı bir şarj aleti deneyerek başlayın. İşe yaramaz ise işinin ehli bir tamirciye başvurun.

Cevabınız için teşekkür ederim,
Laptopumu daha yeni garantiden aldım 1 ay oluyor. Laptop prizde değilken ciddi bir cızırtı sesi çıkartıyor bunu garantide belirttiğimde SSD bozuk denilip değişim yapmışlar ama halen aynı ses devam ediyor, ses prize takılınca gidiyor yani mantıklı düşünürsek bu ses bataryadan geliyor denilebilir.
Şu an üniversitede olduğum için tekrar garantiye göndermem sıkıntı ama dediğiniz konu başlıklarını bir daha ki garantiye göndermemde belirteceğim sağ olun.
Onu da dengeli mod yaparak denediniz mi? MUX Switch varsa bilgisayarda harici ekran kartı seçili mi?

3 mod vardı hepsini denedim ama değişen bir şey olmadı, NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlarını olabilecek en iyisine getirdim ama nafile.

Yeni konular

Geri
Yukarı