AutoCAD ve SolidCAM nasıl öğrenilebilir?

AutoCAD paintten bir tık daha zor. YouTube üzerinden tutorial videolar izleyerek rahatlıkla öğrenebilirsin.

Örneğin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AutoCAD paintten bir tık daha zor. YouTube üzerinden tutorial videolar izleyerek rahatlıkla öğrenebilirsin.

Örneğin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
AutoCAD'de çöp adam ya da ev falan çizecekseniz buna katılabilirim 😂

Örneğin;
Hocam o kadar da değil de 1 ayda orta seviye projeler üzerinde çalışmaya başlarsınız. Biraz görünüm tekniği de bilmekte fayda var. İyi düzeye gelmek için 2.5-3 ay yeterli bir süre.

İnternete alternatif olarak, Bulunduğun şehirde, halk eğitim merkezlerinde olabilir.
Arayarak bilgi alabilirsin.

Hocam o kadar da değil de 1 ayda orta seviye projeler üzerinde çalışmaya başlarsınız. Biraz görünüm tekniği de bilmekte fayda var. İyi düzeye gelmek için 2.5-3 ay yeterli bir süre.

AutoCAD bilmek ayrı şey, çizim tekniği bilmek ayrı şey bence. Çizim tekniğini AutoCAD üzerinden öğrenmeye çalıştığı için zorlanıyor öğrenciler. Manuel çizim yapmayı bilen 1 ayda AutoCAD'in kaşarı olur.

Arkadaşlar bu konuda sıfırın önerebileceğiniz bir site ya da YouTube kanalı var mıdır ben bulamadım?
AutoCAD'den ziyade internetten kesit, plan, görünüş tarzı küçük çizimler indirip önce onları biraz kavrayın. Ardından programa geçerseniz daha hızlı kavrarsınız. Lisede yapı ressamlığı okuduğum için bize böyle öğrettiler.

Programı öğrenirken Udemy üzerinden kurs alabilirsin ya da youtube'dan yardım alabilirsin. Programın sık kullanılan kısayollarını bir kağıda not alıp göz önünde bulundurursan daha seri hale gelirsin.

AutoCAD için youtube üzerinde "Teknik Kariyer" kanalını öneririm. AutoCAD 2014 ile dersleri anlatıyor ama çok fark yok. Genelde sürümler arasında sadece arayüz değişiyor.

Geri
Yukarı