Autorun.AHY virüsü nasıl temizlenir?

Defender'ın tespit ettiği zararlı dosyaların konumuna gider misiniz, hala oradalar mı? Mesela:

E:\Ailem\ailem\ailem.exe hala orada yer alıyor mu?

Trojan kaldırma programı ile oradaki bütün exe olan virüsler silindi tarama yapınca ekran görüntüsün de olan virüs yok.

Trojan kaldırma programı ile oradaki bütün exe olan virüsler silindi tarama yapınca ekran görüntüsün de olan virüs yok.
Esas ilgilendiğim nokta Windows Defender'ın etkisi.

1. Windows Defender, bilgisayarınıza zararlı yazılımın enfekte olmasını önledi mi? Daha açık tabirle bilgisayarınıza virüs bulaştı mı?
2. Trojan kaldırma programı dediğiniz şeyin ne olduğunu belirtebilir misiniz?
3. Zararlıların Defender tarafından kaldırılmadığına emin misiniz? (Arayüzde kaldırılmadığı söylense dahi arkaplanda kaldırmış olabiliyor)
4. Öncelikle Defender ile zararlı yazılım kaynağı (E: sürücüsü) üzerinde tarama yaptınız mı? Yoksa direkt trojan kaldırma programı dediğiniz şeyi mi kullandınız?

Müsaitseniz bu soruları cevaplandırmanızı arzu ediyorum, bu sorulara vereceğiniz yanıtlar güvenlik için önem arz ediyor. Tabii istemezseniz cevaplamayabilirsiniz.

Esas ilgilendiğim nokta Windows Defender'ın etkisi.

1. Windows Defender, bilgisayarınıza zararlı yazılımın enfekte olmasını önledi mi? Daha açık tabirle bilgisayarınıza virüs bulaştı mı?
2. trojan kaldırma programı dediğiniz şeyin ne olduğunu belirtebilir misiniz?
3. zararlıların Defender tarafından kaldırılmadığına emin misiniz? (arayüzde kaldırılmadığı söylense dahi arka planda kaldırmış olabiliyor)
4. öncelikle Defender ile zararlı yazılım kaynağı (e: Sürücüsü) üzerinde tarama yaptınız mı? Yoksa direkt trojan kaldırma programı dediğiniz şeyi mi kullandınız?

Müsaitseniz bu soruları cevaplandırmanızı arzu ediyorum, bu sorulara vereceğiniz yanıtlar güvenlik için önem arz ediyor. Tabii istemezseniz cevaplamayabilirsiniz.

Hijackthis kullandım, bilgisayara virüs bulaşmadı tehlike olarak duruyordu aslında defendırdan kaldır dedim sıra kaldırmıyordu hijack ı kullandım sorunumu ortadan kaldırdı aslında bu programı çok eskiden bilirim birçok kes solucan yazılımı ortadan yok eti. Ve görev yöneticisinde yabancı cisim ve programlarım kısımda hiçbir uzantı yoktu USB yolu ile oldu. Dosya aktarımı yaparken çok eski olan bir dosya açtım direk görsel de gösterdim autorun uzantısı exe dosyaları oluşturmuştu. Sonra zaten harici hard disk i tarama yaptım hepsini sildi exe olanları. Malwarebytes'i yükledim oda sildi sonra kaldır dedim sıra exeli dosyalar geri geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı