Aux kablosu nasıl yapılır?

Eigengrau

Kilopat
Daha fazla  
Arabamızda Aux girişi yok maalesef ama teybin(RD4) arkasında özel bir giriş var, ona uygun bir kablo yapmak istiyorum. Haliyle Stereo jak kullanacağım fakat kullanacağım kablo türü hakkında herhangi bir fikrim yok. Sağ, sol ve toprak olarak 3 kablo kullanmam lazım. Sizce ne tür bir kablo kullanmalıyım? Sabah elektrikçiye gideceğim, ne diye istemem lazım elektrikçiden? Anlamadığınız, merak ettiğiniz yerler olursa cevaplarım. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Arabamızda AUX girişi yok maalesef ama teybin(RD4) arkasında özel bir giriş var, ona uygun bir kablo yapmak istiyorum. Haliyle stereo jak kullanacağım fakat kullanacağım kablo türü hakkında herhangi bir fikrim yok. Sağ, sol ve toprak olarak 3 kablo kullanmam lazım. Sizce ne tür bir kablo kullanmalıyım? Sabah elektrikçiye gideceğim, ne diye istemem lazım elektrikçiden? Anlamadığınız, merak ettiğiniz yerler olursa cevaplarım. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Girişi görmeden kablo vereceğini sanmıyorum hocam. Detaylı birkaç fotoğraf ile anlatabilirsiniz derdinizi elektrikçiye.

Arabamızda AUX girişi yok maalesef ama teybin(RD4) arkasında özel bir giriş var, ona uygun bir kablo yapmak istiyorum. Haliyle stereo jak kullanacağım fakat kullanacağım kablo türü hakkında herhangi bir fikrim yok. Sağ, sol ve toprak olarak 3 kablo kullanmam lazım. Sizce ne tür bir kablo kullanmalıyım? Sabah elektrikçiye gideceğim, ne diye istemem lazım elektrikçiden? Anlamadığınız, merak ettiğiniz yerler olursa cevaplarım. Teşekkür ediyorum şimdiden.

https://www.hepsiburada.com/autoline-peugeot-rd4-teybine-uyumlu-aux-kablo-pm-HB00000GLHN9 böyle bir kablo işinizi görebilir.

Bu kablodan aldım, bir süre sonra sıkıntı çıkarttı. Ses gidip gelmeye başladı. Jak kısmı da çok kalındı ve ağırlık yapıyordu. Aynısından kendim yapayım istiyorum.

AUX kısmını yapabilirsiniz de soket kısmını yapabileceğinizi sanmam. Estetik olarak ve düzgün montaj yapan bir yere AUX USB modülü taktırabilirsiniz alternatif olarak.

Üstte link verilen kablo ile aynı mı giriş/çıkış yerleri?
Evet, o kablo da mevcut elimde. Fakat kablo bozuldu, nereden bozulduğunu da bilmiyorum ve biraz kalitesiz. Teyp giriş kısmından kesip lehim yapmak istiyorum yeni kablo ve jak ile.
AUX kısmını yapabilirsiniz de soket kısmını yapabileceğinizi sanmam. Estetik olarak ve düzgün montaj yapan bir yere AUX USB modülü taktırabilirsiniz alternatif olarak.
Soket kısmı jumper kabloların dişi kısmı ile aynı. O konuda bir sıkıntı yok.

Evet, o kablo da mevcut elimde. Fakat kablo bozuldu, nereden bozulduğunu da bilmiyorum ve biraz kalitesiz. Teyp giriş kısmından kesip lehim yapmak istiyorum yeni kablo ve jak ile.
Anladım. Kablonun adını bilmiyorum ama kulaklık kablosu diye belirtirseniz onlar anlar.
İp gibi yumuşak bir şey zaten.

Geri
Yukarı