AUX'la bağlanan hoparlör PC'de kullanılabilir mi?

Haxlenw

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, burada yeniyim konunun yerini yanlış yerde açmış olabilirim, affola.

Benim elimde flash FSP-200-G PC USB 2.1 hoparlör var. Bunun USB yeri bozuldu fakat AUX kısmı sağlam. Sorum şu:

Ben bu AUX kablosunu satın alıp, hoparlör takıp, daha sonra bilgisayarıma takıp kullanabilir miyim?

Çözümü nedir? Cevaplarınızı bekliyor olacağım.

Not: Sadece USB'sini takınca çalışıyabiliyordu ve AUX kablosunu takmıyordum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, burada yeniyim konunun yerini yanlış yerde açmış olabilirim, affola.

Benim elimde Flash FSP-200-G PC USB 2.1 hoparlör var. Bunun USB yeri bozuldu fakat AUX kısmı sağlam. Sorum şu:

Ben bu AUX kablosunu satın alıp, hoparlör takıp, daha sonra bilgisayarıma takıp kullanabilir miyim?

Evet evet kullanılır büyük ihtimal denemedim ama kullanılır, yeşil jak yerine takın AUX girişini.

Benim elimde flash FSP-200-G PC USB 2.1 hoparlör var. Bunun USB yeri bozuldu fakat AUX kısmı sağlam. Sorum şu:

Hocam sadece AUX takarsanız çalışmaz. Çünkü AUX sesi iletmek içindir. Hoparlöre güç vermek için USB lazım.

Hocam sadece AUX takarsanız çalışmaz. Çünkü AUX sesi iletmek içindir. Hoparlöre güç vermek için USB lazım.

Peki hocam bunun dönüştürücü yok mu? İnternete baktım da. Göremedim eğer biliyorsanız yazar mısınız?

AUX sadece ses sinyali iletir, hoparlöre güç vermek için o USB'sini yaptırmanız lazım.

Maalesef hocam USB'sini yaptıramıyorum. Çünkü USB girişinin dişleri eğik ve bazıları çıkmış.

Peki hocam bunun dönüştürücü yok mu? İnternete baktım da. Göremedim eğer biliyorsanız yazar mısınız?

USB'den AUX dönüştürücüsü var ama AUX USB yokttur. Çünkü dediğim gibi AUX sadece ses sinyalini iletir bu yüzden dönüştürücüsü olmaz. Tek yolu hoparlörde ki USB yerini tamir ettirmek.

Maalesef hocam USB'sini yaptıramıyorum. Çünkü USB girişinin dişleri eğik ve bazıları çıkmış.

İnanın ki bunun hiçbir önemi yok. Dişi USB jacktan bahsettiğinizi varsayıyorum, bu soketi tamamen söküp çıkarsanız bile ufak bir lehim işiyle yeni gibi olur. Eğer kablo ise zaten çok basit. Bunu herhangi bir telefoncu, bilgisayarcı, hatta çamaşır makinesi tamircisi bile yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı