AUX'la müzik dinlerken Google Asistan açılıyor

Arkadaşlar teype AUX'u bağladığımızda şarkı açtığımda birkaç saniye sonra Google Asistan açılıyor, kendi kendine müzik değişiyor falan. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Google Asistan'ı kapattım hala devam ediyor.

Bence biraz daha detay paylaşmalısın.

Usta Samsung'un kendi uygulaması Bixby açılıyordu onu devre dışı bıraktım bu sefer de alttan Google asistan açıyor yardım etmek için vallahi bende anlamadım.

Kabloda herhangi bir kırıklık, bir temassızlık var mı?

Yok usta 2 farklı AUX kablosu ile denedim sonuç aynı. Ayrıca telefonumda AUX girişi yok şarj soketinden bağlıyorum.

Yok usta 2 farklı AUX kablosu ile denedim sonuç aynı. Ayrıca telefonumda AUX girişi yok şarj soketinden bağlıyorum.
AUX kablonuz üç tırnaklı mı yoksa iki mi? Yani üç ayrı gümüş renkli parçadan mı oluşmakta yoksa iki mi? Eğer üçse sorunun donanımsal, ikiyse yazılımsal olması muhtemel. AUX kablonuzdaki herhangi bir temassızlık (yok dediniz) ya da taktığınız soket / dönüştürücü aletlerde oksitlenme veya herhangi bir arıza sisteme, olduğundan farklı sinyaller gönderebilir. Sık yaşanan bir durumdur. Kabloyu salladığınızda Asistan açılır ya da gelen çağrılar onaylanabilir. Bu, telefonun kablonun üzerinde herhangi bir buton var da ona basılıyor şeklinde sanmasıyla olur.

AUX kablonuz üç tırnaklı mı yoksa iki mi? Yani üç ayrı gümüş renkli parçadan mı oluşmakta yoksa iki mi? Eğer üçse sorunun donanımsal, ikiyse yazılımsal olması muhtemel. AUX kablonuzdaki herhangi bir temassızlık (yok dediniz) ya da taktığınız soket / dönüştürücü aletlerde oksitlenme veya herhangi bir arıza sisteme, olduğundan farklı sinyaller gönderebilir. Sık yaşanan bir durumdur. Kabloyu salladığınızda asistan açılır ya da gelen çağrılar onaylanabilir. Bu, telefonun kablonun üzerinde herhangi bir buton var da ona basılıyor şeklinde sanmasıyla olur.

Usta telefondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Halbuki asistanıda kapattım ama anlamış değilim.

Arkadaşlar teype AUX'u bağladığımızda şarkı açtığımda birkaç saniye sonra Google Asistan açılıyor, kendi kendine müzik değişiyor falan. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Google Asistan'ı kapattım hala devam ediyor.
Onu kulaklık olarak algılayıp mikrofon ile Google Asistan'ı açıyor olabilir.

Geri
Yukarı