Gökkayahan
Beğeniler
1.967

Profil mesajları Mesajlar Hakkında Mesaj bölümleri

 • Yeni özellik gelmiş hocam. Artık profilinize yazabiliyorum yuppi. 😄
  PossibleTurco
  PossibleTurco
  Bu arada sizi yakalamışken bir şey sorayım.
  Biliyorsunuz S23 Ultra 10X optik zoom yapabilen bir sensöre sahipti. Hatta iPhone 15 Pro serisinde sadece 5X var diye eleştirilmişti birçok kişi tarafından. Ama görünen o ki Samsung’da 5X sensöre geçecek. S24 Ultra büyük ihtimalle S23 Ultra gibi 10X olmayacak. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
  Gökkayahan
  Gökkayahan
  Yersiz bir değişiklik olmuş. Çünkü zaten hâlihazırda ufak kademeli zoom'ları kayıpsız yapabilmek ve portre çekimlerinde kullanılmak üzere 3x optik bir sensör vardı. Yazıdan anladığım kadarıyla bu, korunmaya devam edilecekmiş. 3X ile hemen ardından 5X ne işe yarar bilemem.

  Burada temel bir kıstas var ki o da, geçen yıl S23U ile yapılan 10X zoom ile çekilmiş bir görüntüden geri kalmaması gerektiği.

  Apple'ın yüksek bir MP sunduğu ilk modelde iPhone'un 48 MP'i ile Samsung'un 200 MP'i arasındaki farkın gerçekten de 48 ile 200 orantısında olmadığı gibi; Apple zoom işine el attığında düşük bir değer ile yükseğin kalitesine ona oranla daha iyi ulaştığını görmüştük. Yani evet, Samsung'un 200 MP'i daha net bir görüntü sunuyordu ama 48'e karşı ama aradaki fark sanki biri 200 biri 150 imiş gibi idi.

  İyi bir sensör ve yazılımla neden olmasın dedirtiyor. Muhtemelen Samsung, Apple'ın bu seneki zoom konusunda güç kazanmış bu kamera paketinde bir şeyler fark etti ve üzerine katacak bir şeyler buldu. Ya da Samsung hepten malın teki. İki olasılık da fifti fifti.
  PossibleTurco
  PossibleTurco
  @Gökkayahan üçüncü olasılık klasik Samsung hamleleri. Reklamlarda Apple şöyle böyle diye dalga geçip kısa süre sonra aynısını uygulamaya sokuyor.

  Video kaydı konusunda sanırım Samsung daha da stabil bir kayıt olsun amacıyla 5X sensöre geçiş yapacak. Sensörler arası geçişleri iyileştirmek adına da yapmış olabilirler. Çünkü malum bir telefon kamerası asla bir profesyonel kamera kadar pürüzsüz geçiş yapamıyor.

  Açıkçası merak ediyorum nasıl olacak. Ama birçok kişi tabii S23 Ultra’dan bu düşüşü olumsuz karşılayacaktır.
  Kimse var mı buralarda?
  Gökkayahan
  Gökkayahan
  Şikayet değildi aslında. Cidden sebep aramıştım, sebeplerini sunsalar teşekkür edecektim ama oralı olan olmadı.
  Gökkayahan
  Gökkayahan
  Yıllar önce son şikayetimde burada tartışılacak bir şey yok diyip göndermişlerdi😂
  Jobs
  Jobs
  Tartışabilecek bir şeyleri yok ne diyelim. Aslında geçen uzaktan Recep Baltaş'ı gördüm ama yetişmem pek mümkün değildi, bizim durumları söylerdim yoksa 😅
  1) Aylar sonra yeniden buraya yazabilme yetisine sahip olduğum için bugüne kaldı bunları yazmak. Yalnız buradakiler beni zaten çoktan unutmuşlardır artık. Burada kalıp da artık ulaşamadığım, güzel vakit geçirdiğim üylere hoşçakalın demeye geldim. Bu dileğin manası böyle bir yerde alâkullihâl hezl da olsa iyi forumlar dilerim sizlere. Varsın buna neden olanlar fikretsin, sonunda ucuna dokunanlar bizler olsak da.
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…

Yeni konular

Geri
Yukarı