Avatardaki Sembollere Göre Olan Bir Hitap Şekli

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
müh.
Merhaba. Değerli forum üyeleri ve forum yöneticileri;

Bilindiği gibi herkesin belirli bir avatarı vardır, yöneticilerin bir izni olmaksızın bunu her an kolayca da değiştirebiliyoruz. Üyelerin birbirlerine hitap ederken; örneğin sn. Recep Tayyip ERDOĞAN avatarı bulunsa, sn. Recep BALTAŞ resimli bir avatarı bulunsa, fare, kedi, vb. avatarı bulunsa onlara başkan, reis, Recep Baltaş, minik kedicik, minik farecik, vb. şeklinde olan bu türden hitapları çok doğru olarak da bulamıyorum Nedeni ise;

Bu üyeler o anki psikolojik halleri (Haleti- ruhiye) durumlarına göre üstünkörü veya bunun ifade ettiği anlamı hiç düşünmeden bu avatarları seçmiş de bulunabilirler. Bu o üyelere şaka yollu bile olsa böyle hitap edebilmeniz için bir gerekçe sayılamaz, sayılmamalıdır, örneğin garfieldli kedi avatarım nedeniyle (Şimdi değiştirdim) bana şaka yollu bile olsa hitap edilen "kedicik" yakıştırması veya seslenilmesindeki gibi.

Artık kendimizi bu tür dış kalıplara bakarak bu türden hitaplarla hitap edebilme şeklinden (Şekilcilikten) mutlaka da kurtaralım, çünkü ismini, cismini, konumunu, kariyerini, vb. dahi hiç bilemediğiniz, hiç tanımadığınız kişiler için bu şekliyle yapılan hitap yolu en doğru olan yolu da değildir. Lütfen bu konularda daha hassas olmaya da hep birlikte çalışalım.

Çünkü bu tür forumlarda birbirimizi hiç göremesek bile ayni vatan toprağından milletçe bir bütün olarak bu yazıları birlikte yazan çok büyük bir aileyiz biz. Herhangi birimiz diğerinin şu veya bu şekilde alınmasını, incinmesini içine sindirerek bu türden olan hitap şeklini devam ettirmekte hala ısrarcı veya çok umursamaz davranabilir mi? Bu yüce Türk milletinin anlı ve şanlı evlatlarına hiç yakışmaz ve yakışmamalı da.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nü bu konu başlığından kutluyorum. Bunun için ayrı başlık açma gereğini duymadım. Doğada yalnız insan olarak bizim hakimiyetimiz veya baskınlığımız hiçbir zaman ve hiçbir şekliyle söz konusu olamaz, bitki, hayvan ve insanla oluşan bir doğa çok daha güzel ve çok daha dayanılabilirdir. Bunu unutmayarak doğadaki tüm hayvanlara çok iyi davranalım, (çok vahşi ve mutlaka avlanılması gerekli olanların da dışında kalınarak) bu konudaki eğitimlerin devletçe ve bu yollarla çok küçük yaşlardan itibaren (Hayvanat bahçesi ve sirklerden değil) verilmesi için sürekli katkılarda bulunmaya çalışalım. Doğa yalnız bizimle değil hayvanlarla olan en güzel ilişkilerimizle çok daha güzel ve çok daha yaşanılasıdır çünkü. Kolay gelsin. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı