Avea'dan faturalı hat aracılığıyla telefon almak

ofyale

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 4 senedir Avea faturasız hat sahibiyim. Şu aralar telefon alma planlarım var. Akıllı telefon kampanyalarından Z3 Compact, M8 veya Z2 almayı düşünüyorum. Birkaç gün içinde numaramı faturalıya taşısam bu kampanyalardan yararlanabilir miyim ? İlla 8 ay geçmeli mi yoksa teşvik için kampanyaları falan var mı ? Örneğin bana bir paket verecekler + telefonun taksitiyle birlikte ayda 200 250 lira ödeyeceğim ?

İçeriği biraz değiştirmek istiyorum. Avea ile sınırlı değilim, Vodafone veya Turkcell'e de geçebilirim sorun değil.

Merhaba,
Hocam benim bildiğin kadarıyla 6 ay düzenli fatura ödemiş olmanız gerekiyor.
Biz Avea kampanyası ile S4 aldık. Hatta burada konu açmıştım. Hala ödüyoruz. Öde öde bitmiyor.
Şahsi görüşümü belirtiyorum, Telefon taksit işi gerçekten büyük sıkıntı. Telefonu alıyorsunuz taksitler bitmeden telefonun değeri düşüyor. Onun haricinde eskiyor üstüne 50 tane model çıkıyor. Ona gebe kalıyorsunuz. Taksitler bitsin yenisini alırız oluyor.Telefon çöp oldu hala taksitler bitmedi. Zenfone 5 satın aldım peşin olarak. Şimdi parçalansa o kadar insanın içine oturmaz. Karar elbette sizindir. İyi Sosyaller.

Otomatik ödeme talimatınız var ise belli bir süre o firmanın müşterisi olma zorunluluğu yok sanırım.
Bende geçen yıl bu şekilde cihaz aldım(Avea)2 veya 3 aylık müşterisiydim işlemler sırasında bir başka müşteri geldi ve cihaz almak istediğini söyledi,temsilci müşterinin hesap detaylarına baktı ve"x aylık müşterimizsiniz en az x ay Avea'da olmanız gerek" dedi ve işlemini yapmadı.Bende Avea'da yeni olduğumu benim işlemim neden olduğunu sorduğumda "sizin otomatik ödeme talimatınız var ve faturalarınız düzenli ödenmiş o yüzden size veriyor"dedi

10 yıllık faturalı Avea kullanıcısıyım. Dün Avea bayisinden 24 ay taahütlü Sony Xperia Z3 aldım. Şartnamede şunlar yazıyor.
  • Abonelik sözleşmesi imzalaması üzerinden en az 8 ay geçen ve 8 aydır faturalarını düzenli olarak son fatura ödeme tarihinden itibaren ortalama 30 gün içinde ödeyen veya aktif otomatik ödeme talimatı olan ve son 3 aydır faturalarını otomatik ödeme ile ödeyen veya,
  • Numara Taşıma ile gelen ve geldiği operatörde faturalı olup şirketimizle abonelik sözleşmesi imzalaması üzerinden en az 3 ay geçen, 3 aydır faturalarını düzenli olarak son fatura ödeme tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde ödeyen ve her bir faturasının tutarı en az 20 TL olan veya,
  • Son 30 gün içerisinde yeni hat tesisi ve numara taşıma ile Avea faturalıya gelen veya en az 3 aydır Avea faturalı müşterisi olan Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda çalışan kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan subay ve astsubaylardan kamu kimliği ve maaş bordrosunu bayiye ibraz edenler veya,
  • Yukarıdaki şartların sağlanmaması halinde varsa diğer AVEA bireysel faturalı hattının ödeme performansı olumlu olan veya Kredi Kayıt Bürosundan Sorgulanacak Risk Raporu Avea tarafından olumlu değerlendirilen bireysel faturalı müşterilerden,
    • Hattı son 12 ay içinde çift yönlü olarak kapanmamış olan ve herhangi bir hattından ötürü ödenmemiş borç problemi yaşamayan,
    • Aynı TCKN’ye ait hatlar ile yararlandığı toplamda cihaz kampanyası sayısı 3’ten az olan,
    • Kampanyadan yararlanılmak istenen hat üzerinde mevcutta devam eden bir cihaz kampanyası bulunmayan,
    • T.C. uyruklu olan,
  • Taksitlendirilmiş borcu bulunmayan müşteriler Avea Faturası ile ödeme şeklinden yararlanarak kampanyadan faydalanacaktır.

Teşekkürler herkese, @clupturk ben öğrenciyim ve kendime ait banka hesabım var ve dediğiniz gibi otomatik ödeme talimatı ile buraya yönlendirmeyi düşünüyorum. Her ay 600 lira net para yatıyor buraya. Bugün yerinde soracağım teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı