Çözüldü Avermedia C985 takınca sistem siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha Kacar

Kilopat
Avermedia C985 var. Anakartım B450 Tomahawk. Zannedersem C985 takınca ekran kartı devre dışı kalıyor çünkü kartı takınca PC'yi başlatıyorum ve hiçbir görüntü gelmiyor. İşlemcim Ryzen 2700. APU yok.
BIOS'u kurcaladım biraz fakat bir sonuç alamadım. Hala sorun devam ediyor.

Avermedia C985 var. Ekran kartını bir alt PCI'a takana kadar çalıştıramadım fakat bu çözümde inanılmaz performans düşüşüne sebebiyet veriyor. Normal şekildeyse BIOS ekranı dahi gözükmüyor, açar açmaz simsiyah bir ekranla karşılaşıyorum.

Screenshot_4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kartınız PCI-e 3.0 X8 hızında da bir performans kaybına uğramaz. Bu şekilde de kullanabilirsiniz.

FPS düşme nedenini çözdüm. X8'de çalışmak yerine X2'de çalışıyor.

1602507455542.png

Ayrıca;

1602507462073.png

Kartınız PCI-e 3.0 X8 hızında da bir performans kaybına uğramaz. Bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Sence bunun bir çözümü var mıdır yoksa direk anakart mı değiştirmeliyim?
Rica etsem buna bir göz atar mısın?

Arkadaşlar benim gibi bu sorunu yaşayıp, buraya gelecek arkadaşlar için yazıyorum. Ekran kartının yerini değiştirmeden 2. ekran kartı slotuna capture Card'ı takın, rahatça çalışıyor, hiç merakınız olmasın.
Karta Firmware güncellemesi yapar mısınız başka bilgisayarda:

Selamlar tekrardan, ekran kartını alt sokete takarak yapabilirdim, öyle de yaptım. Güncelleme sorunsuz gerçekleşti ancak kartları tekrar eski soketlerine yerleştirdikten sonra yine aynı sorun oldu. Bilgisayarı başlattıktan sonra monitörüm açılıyor sonra sinyal yok denilerek kapanıyor, biraz daha bekledikten sonra fare ve klavyemin LED'leri yanmaya başlıyor, ardından monitörüm açılıyor ekranda bir alt çizgi gelip gidiyor sanki Del tuşuna basıp BIOS'a girebilecekmişim gibi ama tekrar simsiyah ekranda duruyor. Teşekkürler sorunuma önem gösterdiğiniz için.

Ayrıca şunu sormak isterim, performans kaybımın diğer ekran kartı girişine takmamla alakalı olduğundan tam emin değildim. Diğer PCI girişi ciddi anlamda performans düşüşü yaşatır mı?

Karantina nedeniyle evden çıkmıyorum, bu nedenle başka bir PC bulamadım. Alternatif bir öneriniz var mı?

FPS düşme nedenini çözdüm. X8'de çalışmak yerine X2'de çalışıyor.

1602507455542.png

Ayrıca;

1602507462073.png

Sence bunun bir çözümü var mıdır yoksa direk anakart mı değiştirmeliyim?
Rica etsem buna bir göz atar mısın?

Arkadaşlar benim gibi bu sorunu yaşayıp, buraya gelecek arkadaşlar için yazıyorum. Ekran kartının yerini değiştirmeden 2. ekran kartı slotuna capture Card'ı takın, rahatça çalışıyor, hiç merakınız olmasın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı