Avira Free Security nasıldır?

AMD_Fanboy

Hectopat
Daha fazla  
Çoğu antivirüs programı bilgisayarımı yavaşlatıyor. Bu soruna çözüm bulamadım. Neyse, sistemim;

i5 3230M
GT740M
8 GB 1600 MHz RAM (CL19).

Windows 10 kullanıcısıysanız Windows Defender' in korumasını yükseltin, yeterli oluyor.

Testlere bakarak değerlendirebilirsin, başarılı diyebilirim. Fakat performansa gözle görülür bir etki ediyor.

Sisteme en az etki eden antivirüsler Kaspersky, Panda ve Comodo. Avira'nın biraz daha fazla. Üçünün de free versiyonlarını kullandım. Deneyimlerim şunlar:

Panda: Çok az kaynak tüketiyor ama tam bir antivirüs gibi hissettirmedi bana. Detaylı ayarlar yok, yalnızca işlem izlemeyi aç gibi. Yüklersen anlarsın. Online koruma testinde iyi bir sonuç almış ama false positive oranı yüksek.

Kaspersky: Sisteme az etki ediyor, testlerden hep yüksek puanlar alıyor. Ben bu ayarları kullanmıştım.

Comodo: Şu an kullandığım AV. Kaynak tüketimi çok düşük. Free versiyonunda tüm premium özellikler açık. Firewall ve sanal makinede çalıştırma özellikleri çok iyi. HIPS özelliği ise tam bir baş belası, kapatılması daha yararlı olur. Testlerde kendisini göremediğimiz için koruması hakkında ayrıntılı bilgim yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı