AvLaunch.exe Virusü

Furkan Ucr

Decapat
Arkadaslar yanlislikla Avast indirdim. Bunu bir program sayesinde silmeyi basardim fakat artigi gibi bir sey kaldi. Dosya konumunu acilmiyor. GorevYoneticisi>Baslangic>Avlaunch.exe var baslangicta kapadim lutfen yardim edin.

Aynı şey bende de var avast'tan sonramı oldu bilmiyorum görev yöneticisinde konumu açılmayan sadece etkinleştir ve devre dışı bırak seçeneği olan bir exe. virüs olduğu kanısına nerden vardın ? ve bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim bende merak ettim şimdi
Şimdi googleden baktımda pek türkçe paylaşım konu yok bu exe dosyası için ama birkaç aramada virüs olabileceği kanısına vardım umarım yanılıyorumdur çünkü bayadır görev yöneticisinde duruyor

Son düzenleme:
İngilizce kaynaklarda virüs olmadığı avastın exe'si olduğu yazıyor. Yani virüs değil. Başlangıç seçeneklerinde bu exe varsa kapatın bilgisayar açıldığında açılmamasını sağlayın, eğer olmazsa dosyalarınızı arayıp konumunu bulmaya bakın. Program data vs bir yerlerde olabilir. Ya da kaynak klasöründe

Evet başlangıçta kapalı devre dışı yani ama etkinleştir seçeneğide aktif avastın kendi programıyla silmiştim dediğin yerlere bakacağım umarım sıkıntılı birşey değildir ki çok sık eset online malwarebyts ve kasperle tarama yaparım pcye onlar birşey bulmadığına göre ya temiz yada çok güçlü bir virüs.

Arkadaslar yanlislikla Avast yukledim sonra sildim bi baktim baslangicta Avlaunch diye bir oge bulunuyor. Bunu nasil silecegimi bilmiyorum. Sadece "etkinlestir ve cevrimici ara" bulunuyor. Tedirgin oldum virus olabilir mi? Malwarebytes ve Comodo ile tam taramada bir sey bulmadi. Yardimlarinizi bekliyorum. Eskiden ustunde Avast simgesi vardi.

375482

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet başlangıçta kapalı devre dışı yani ama etkinleştir seçeneğide aktif avastın kendi programıyla silmiştim dediğin yerlere bakacağım umarım sıkıntılı birşey değildir ki çok sık eset online malwarebyts ve kasperle tarama yaparım pcye onlar birşey bulmadığına göre ya temiz yada çok güçlü bir virüs.

Kardesim Buldum Cozumunu Ccleaner Indiriyorsun Ordan Baslangic Var Ve Ordan AvLaunch Tiklayip Kaldira Bas Cozuluyor !

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı