AVM park nasıl yapılır?

hobidi

Hectopat
Toyota corolla araç ile AVM park denilen park yapmak istiyorum. Videolarını izledim fakat hep polo fiesta gibi araçlar var. Bende dediklerine göre yapınca diğer araca vurma riskim var parka devam etsem arabayı çizerim. Kolay yolu varsa yazarsanız sevinirim. Fotoğraf bıraktım AVM parkın ne olduğuna dair.

Dosya Ekleri

• 1609328758680.jpeg
    1609328758680.jpeg
    9,7 KB · Görüntüleme: 96
Mantık çok basit, ama pratik istiyor.
Görseldeki gibi kırmızı arabayı azıcık geçince, geri vitese takıp, sağa kırarak arabanın arkasını oraya yerleştirmek. Arabanın arkasının iyice geldiğini gördüğünde de D'ye alarak bu sefer sola doğru kırıp azıcık ileri gitmek. En son adımda, arabanın direksiyonunu gerektiğinde sağ sol yaparak arabayı tam ortalamak ve yavaş yavaş geri gelmek. Ekstra olarak tam ortalayana kadar ileri gidip gene geri gidip tam ortalayabilirsiniz.

Bu tarz park sırasında zorlanıyorsanız aracı düzleyip öyle girmeyi tercih edin. Yani manevlarınızı arabayı 2 arabasına sokarken değil öndeki boş alanda yapın ve geri geri girerken aracınızı hafif direksiyon hareketleri ile aynalara bakarak park edin. Yan gelip tam direksiyon kırarak park etmeye çalışırsanız daha zorlanırsınız. Birkaç hamle fazla yapın ama dediğim şekilde park etmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı