Avrupa ve Şampiyonlar ligi kurası

Deniz Eymen Yaz

Hectopat
Daha fazla  
Açıkçası Fenerbahçe'nin grubu kolay olduğunu aynı şekilde Beşiktaş'ın da şampiyonlar liginde gelebilecek en kolay gruplardan birileri olabileceğini düşünüyorum. Galatasaray elbette Beşiktaş'ın grubundan daha kolay bir grup ancak Avrupa liginde gelebilecek en zor gruplardan birisi gelmiş. Açıkçası Fenerbahçe'nin en az çeyrek final göreceğini, Galatasaray'ın gruplardan eleneceğini, Beşiktaş'ın ise Avrupa liginde devam edeceğini ve Avrupa liginde yine çeyrek final görebileceğini düşünüyorum. Ancak temennim bütün Türk takımlarının gruplardan çıkmasıdır. Umarım 3 takımda gruplardan çıkar ama Galatasaray'ın kura çekiminde büyük bir şansızlık yaşadığını söyleyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fenerbahçenin grubu biraz sıkıntı bence. Fakat A ve Galatasarayın olduğu grup en zor 2 tane daha çok zor olan grup var ama hatırlayamadım.Şöyle bir baktım ve gerçekten kolay olan 1 2 tane grup var Uefa Avrupa Liginde .Artık bir takımın güçlü diğerlerinin zayıf olduğu gruplar bitmiş .Konferans ligi gruplarında bile çoğu bir dönem başarılı olmuş ve halen daha iyi olan, marka olan kulüplerin sayısı çok fazla.Fenerbahçe çıkar gruptan tabiki de .Ama Galatasarayın ucu ucuna olucak.Tabiki de isteğimiz iki takımımızında rahatça çıkması.

Fenerbahçe'nin grubu biraz sıkıntı bence. Fakat a ve Galatasaray'ın olduğu grup en zor 2 tane daha çok zor olan grup var ama hatırlayamadım. Şöyle bir baktım ve gerçekten kolay olan 1 2 tane grup var UEFA Avrupa liginde. Artık bir takımın güçlü diğerlerinin zayıf olduğu gruplar bitmiş. Konferans ligi gruplarında bile çoğu bir dönem başarılı olmuş ve halen daha iyi olan, marka olan kulüplerin sayısı çok fazla. Fenerbahçe çıkar gruptan tabii ki de. Ama Galatasaray'ın ucu ucuna olacak. Tabii ki de isteğimiz iki takımımızında rahatça çıkması.

Tabii ki isteğimiz öyle ancak Galatasaray'ın grubuna baktığımız zaman cidden hiç kolay bir grup bulamıyoruz. Fenerbahçe'nin grubu bence Galatasaray'ın grubuna bakarak cidden daha rahat olduğunu. Ve kesinlikle çıkması gerektiğini görebiliyoruz. Yalnız Fenerbahçe'nin oynayacağı 3 rakipde çok kolay rakipler değil tabii ki. Antwerp, her ne kadar Belçika liginde 14. sırada tamamlamış bir rakip olarak gözükse bile, eskiden Fenerbahçe'de oynamış michael frey bulunuyor. Olympiakos'da yine aynı şekilde eskiden Fenerbahçe'de oynayan mathieu valbuena var. Henry onyekuru var eski Galatasaray'lı. Frankfurt takımında yine bayağı bir yıldız var. Galatasaray'ın grubu yine çok çok zor bir grup. Lazio'ya baktığımız zaman İtalya milli takımından milli takımımızı zorlayan ciro ımmobile, eski Fenerbahçe'li vedat muriq, luis alberto romero, sergej minkovic... Gibi bayağı yıldız var. Öte yandan marsilya takımına baktığımız zaman: Santos da silva, arkadiusz milk, milli takımımızdan cengiz ünder, mattéo guendouzi... Gibi bayağı yıldız bulunuyor. Lokomotiv moskova diğer takımlara göre daha kolay bir takım gösteriyor Galatasaray Avrupa liginde gruptan çıkmak istiyorsa moskova karşısında başarılı olması gerekiyor. Çünkü diğer rakipleri çok çok zor rakipler. Ancak Moskova'nın kadrosuna bakacak olursak: Dimitri barinov, anton miranchuk, françois kamano ve ze luis gibi oyuncular bulunmakta. Dediğim gibi Galatasaray bence moskova karşısında güzel maçlar çıkartmalı zira Galatasaray moskova karşısına iyi bir puan çıkartamazsa gruptan çıkması çok zor gözüküyor.

100%100 doğrusunuz ve yazınız çok güzel.Evet oyunlarda bile yenemediğiniz güçlü olan takımları gerçekte nasıl yeneceksiniz. Galatasaray bu grupta sonuncu olur doğrudan bakarsak .Bu maçlarda maç sıkışınca formasyonu değiştirmek,gol attıracak,ya da savunmayı çok iyi sağlayacak sağlam oyuncular lazımdır.Ama önemli olan gruptan çıktıktan sonra 1.sınıf takım gelmemesi.Fenerbahçe çeyrek final yapar. Galatasaray çıkarsa ben çıkacağını düşünüyorum ligte de 1.olucağına inanıyorum son 16da gelir.En güzeli de heyecanlı bir sezon olucak bu sezon(önemli futbolcuların takım değiştirmesi).

100%100 doğrusunuz ve yazınız çok güzel. Evet oyunlarda bile yenemediğiniz güçlü olan takımları gerçekte nasıl yeneceksiniz? Galatasaray bu grupta sonuncu olur doğrudan bakarsak. Bu maçlarda maç sıkışınca formasyonu değiştirmek, gol attıracak, ya da savunmayı çok iyi sağlayacak sağlam oyuncular lazımdır. Ama önemli olan gruptan çıktıktan sonra 1.sınıf takım gelmemesi. Fenerbahçe çeyrek final yapar. Galatasaray çıkarsa ben çıkacağını düşünüyorum ligte de 1.olacağına inanıyorum son 16'da gelir. En güzeli de heyecanlı bir sezon olacak bu sezon(önemli futbolcuların takım değiştirmesi).

Yani haritada yerini göster desek bulamayacağımız takımlara karşı zar zor eleyip, burada yıldızlara karşı oynicağınız maçları yenmek hiç de kolay değil. Umarım Galatasaray çıkar, ancak Galatasaray'ın hangi oyunu oynicağı çok önemli. Galatasaray Avrupa ligi playoff turunda randersa karşı oynicağı 2. ayağının 2. yarısındaki oyununu mu oynayacak. Yoksa Galatasaray. Randers'a karşı Avrupa ligindeki 1. ayağın 2. yarısındak maçındaki oyununu mu oynayacak. Bakalım Galatasaray hangi oyunu oynayacak.

Yani haritada yerini göster desek bulamayacağımız takımlara karşı zar zor eleyip, burada yıldızlara karşı oynicağınız maçları yenmek hiç de kolay değil. Umarım Galatasaray çıkar, ancak Galatasaray'ın hangi oyunu oynicağı çok önemli. Galatasaray Avrupa ligi playoff turunda randersa karşı oynicağı 2. ayağının 2. yarısındaki oyununu mu oynayacak. Yoksa Galatasaray. Randers'a karşı Avrupa ligindeki 1. ayağın 2. yarısındak maçındaki oyununu mu oynayacak. Bakalım Galatasaray hangi oyunu oynayacak.
Evet haklısınız 100%100.

Yeni konular

Geri
Yukarı