Avrupa'da kamuda çalışmak için Türk vatandaşlığından çıkmak mantıklı mı?

çiçekpapatya

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben Avrupa'da üniversite mezunu ve Türk vatandaşlığı olan birisiyim. Yaklaşık olarak 13 senedir yurt dışında yaşıyorum ve C1 düzeyinde bulunduğum ülkenin diline hakimim. Bulunduğum ülkede kamuda çalışmak istiyorum fakat bulunduğum ülkenin vatandaşı olmam gerekiyor. Benim T.C.'de üzerimde ev var, tapulu.

Sorum şu: Eğer T.C. Vatandaşlığından çıkarsam, hangi hakları kaybederim ve üzerimde olan tapulu evin tapusunda herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalır mıyım? T.C. vatandaşlığından çıkmak mantıklı mıdır sizce? Özel sektörde böyle sorunlarım yok. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı. Türk vatandaşlığı günümüzde pek değerli değil zaten. Gerekirse kolayca tekrar T.C vatandaşı olabilirsiniz. 👍
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki, T.C.'de mülk sahibi olan birisi eğer T.C. Vatandaşlığından çıkarsa, mülk üzerinde herhangi bir sorun yaratır mı? Mesela T.C. Vatandaşı iken alınan ev, araba, iş yeri veya açılan banka hesapları filan bunların ilgili kurumlarına önceden başvuru yapıp, "ben T.C. Vatandaşlığından çıkıyorum" deyip durumu bildirmek gerekir mi?

Geri
Yukarı