Avrupa'dan Asya'ya kadar insanlık Türkiye Cumhuriyeti için tek yürek

saavunduğun yunanlar daha dün senin kandaşına ateş açan mahlukatlardır.
Açıkçası anlaşılması bu kadar basit olan bir konuda bile tartışma çıkmasını istemem fakat ilk mesajımda da belirtmiş olduğum gibi politikacıların kavgaları ve sağ düşüncenin aşırı noktaya getiriliyor olması zaten insanları birbirlerine düşman oldukları bu noktaya getiriyor.

Sizce aşırı sağcı olan bir yönetimin altında olan kişilerin vermiş olduğu emirden ve sahil kenarındaki bir avuç grubunda bu emir sonucu ateş etmesi üzerinden ''Yunan mahlukatlar'' gibi bir genelleme yapıyor olmak doğru mu?

Aynı olay Türkiye'de yaşanmış olsaydı bu sefer de Yunan bir kişi ''Türk mahlukatlar'' ifadesini kullanarak bir genelleme yapacaktı.

Adeta yazmış olduğunuz bu kadar basit olan bir mesaj bile sağ düşünce kavramının sol düşünce kavramı ile birleştirildiğinde nasıl da yok edildiğine ilişkin bir karşılıklı mesaj alışverişi oldu.

Açıkçası anlaşılması bu kadar basit olan bir konuda bile tartışma çıkmasını istemem fakat ilk mesajımda da belirtmiş olduğum gibi politikacıların kavgaları ve sağ düşüncenin aşırı noktaya getiriliyor olması zaten insanları birbirlerine düşman oldukları bu noktaya getiriyor.

Sizce aşırı sağcı olan bir yönetimin altında olan kişilerin vermiş olduğu emirden ve sahil kenarındaki bir avuç grubunda bu emir sonucu ateş etmesi üzerinden ''Yunan mahlukatlar'' gibi bir genelleme yapıyor olmak doğru mu?

Aynı olay Türkiye'de yaşanmış olsaydı bu sefer de Yunan bir kişi ''Türk mahlukatlar'' ifadesini kullanarak bir genelleme yapacaktı.

Adeta yazmış olduğunuz bu kadar basit olan bir mesaj bile sağ düşünce kavramının sol düşünce kavramı ile birleştirildiğinde nasıl da yok edildiğine ilişkin bir karşılıklı mesaj alışverişi oldu.
Hocam dediklerinizde haklısınız. Diyeceğim bir söz yok. Aynı şeyi Türk milleti yapsa ve bize mahlukat lafını kefen biçseler, alınmam gücenmem. Buna ses çıkarmayanlar da kendileri oldukları için, hayır genelleme yapmak yanlış değil. Teşekkürler yazı için.

Yardım eden her kim varsa sonsuz kez teşekkür etmekle birlikte bir paylaşım yapmayı bile fazlalık gören firmaları, sözde din kardeşlerimizi, malum bireyi ve onun yönetiminde olan herkesi kınıyor ve not alıyoruz.
Sözde din kardeşi diye kimleri kastediyorsunuz?
Neredeyse yardım etmeyen ülke yok.

Hocam ilk bir iki gün içinde bir tane sitede gördüydüm ben.
Katar, Libya... Orta Asya'dan Türk devletleri falan işte.
Türk devletleri ile din kardeşliği arasındaki bağı kuramadım. İlk başlarda Müslüman/Orta Doğu ülkeleri herhangi bir yardımda bulunmamıştı, ben de bunu eleştiriyorum. Katar'ın desteği 2 gün önce idi bu arada. Türk devletleri de ilk koşanlar oldu zaten.

Türk devletleri ile din kardeşliği arasındaki bağı kuramadım. İlk başlarda Müslüman/Orta Doğu ülkeleri herhangi bir yardımda bulunmamıştı, ben de bunu eleştiriyorum. Katar'ın desteği 2 gün önce idi bu arada. Türk devletleri de ilk koşanlar oldu zaten.
Bazıları Türk devletlerini de kastediyor da. Denk gelmiştim.
Şu haber. Doğru 2 gün önceymiş.
Salı günü oldu değil mi deprem?

Bazıları Türk devletlerini de kastediyor da. Denk gelmiştim.
Şu haber. Doğru 2 gün önceymiş.
Salı günü oldu değil mi deprem?
İlk deprem pazartesi sabahı saat 04.00 civarlarında, ikincisi aynı gün içinde 13.00 civarlarında oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı