Ayağımı ısırmaya çalışan köpekten kuduz bulaşma ihtimali var mı?

Randoming321

Decapat
Daha fazla  
Bir şey merak ediyorum kuduz bir köpek geldi ve ayağımi ısırmaya çalıştı geri salyasi pantolonun dışında kaldı ama su ile yıkayınca içine girdi sizce kuduz olma riskim var mı, doktora gitmeli miyim? Dalga geçmeyin.

Bir şey merak ediyorum kuduz bir köpek geldi ve ayağımi ısırmaya çalıştı geri salyasi pantolonun dışında kaldı ama su ile yıkayınca içine girdi sizce kuduz olma riskim var mı, doktora gitmeli miyim? Dalga geçmeyin.
Sanmıyorum ama çok gerdiyse konu sizi gidip sorabilirsiniz. Benim bildiğim yanlış değilse eğer açık yara falan yoksa problem olmaz. Sağlık bakanlığının sitesinde nasıl bulaştığı vb şeyler yazıyor.

Kuduz ilerlerse kurtulma şansı %0 o yüzden siz risk almayın

Burada "Acaba pantolon olmasına rağmen bir sıkıntı olur mu?" diye düşünüp zaman kaybetmek büyük yanlış olur. Derhal gidin.
Büyük ihtimalle bir sorun olmaz ama yine de gitmekte fayda var bende de pantolon vardı kedinin tırnağı hafif batmıştı yara açmamıştı ama yine de gittim. Can bu herhangi birşeye benzemez derhal gidin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı