Ayak baş parmağımın tırnağı batıyor

Siz kestikçe daha da batacaktır ileriki sürecte kesmenizi önermem.

Bende de batma var aşırı derecede acıyor ancak iyice uzamasını bekliyorum. Dışarı çıkmadığı sürece batacaktır. Kestikçe ihtihaplanacak ve çok daha fazla acıtacaktır.

Bu yüzden bırakın batsın, derinin dışına çıktığı zaman da derinden kesmeyin. Sırf bu tırnak batması yüzünden iltihaplandı baş parmağım ve temizlemek için resmen deriyi yüzdüm.

Siz kestikçe daha da batacaktır ileriki sürecte kesmenizi önermem.

Bende de batma var aşırı derecede acıyor ancak iyice uzamasını bekliyorum. Dışarı çıkmadığı sürece batacaktır. Kestikçe ihtihaplanacak ve çok daha fazla acıtacaktır.

Bu yüzden bırakın batsın, derinin dışına çıktığı zaman da derinden kesmeyin. Sırf bu tırnak batması yüzünden iltihaplandı baş parmağım ve temizlemek için resmen deriyi yüzdüm.
Hocam bugün yeşil bir sıvı çıktı oradan. Az da çıkmadı.

Hocam bugün yeşil bir sıvı çıktı oradan. Az da çıkmadı.

Zaten asıl şiddetli acının sebebi bu iltihaplardır.

Siz kestikçe batan kısmı daha fazla acıyacak zamanla.

Bırakın iyice uzayıp dışarı çıksın ondan sonra derin olmayacak şekilde kesersiniz.

3 yıl acısını çekmiştim. En son çare ameliyat oldum. Küçük bir ameliyat yaklaşık 25 dakika sürüyor. Tırnağın batan bölümünü kesip kökünü yakıyorlar, böylece tırnak ete doğru uzamıyor. Eğer ilerlemişse en iyi çözüm ameliyat.

Doktora gidin bence, aynı sorunu ben de yaşıyordum eskiden. Evde kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışırsanız tırnağınıza zarar verebilirsiniz.

Biraz acı verir ama ayağından çıktığı zaman rahat olursun.

Tamam rahatlığı var ancak daha da işkence haline geliyor zamanla.

Geçen gece iltihapı temizlemeye kalkıştım acıdan kıvrandım temizleyeceğim derken. Kestikçe daha da batmaya başlıyor ileriki süreçte.

En sonunda da ameliyata dayanır olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı