Ayak çatlağı kaç güne geçer?

Haslenkarag

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta önce ayağımı halı sahada çatlattım, bilek de olabilir emin değilim. İlk hafta alçıya aldılar sonrasında çıkardım ve her gün yavaş yavaş yürümeye başladım o günden beri günluk minimum 5-6 bin adım atiyor. M bazen üzerine bastığımda ayağım aciyor ve üzerinde hala biraz şişlik var. 2 hafta oldu, ne zamana geçer?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 hafta önce ayağımı halı sahada çatlattım, bilek de olabilir emin değilim. İlk hafta alçıya aldılar sonrasında çıkardım ve her gün yavaş yavaş yürümeye başladım o günden beri günluk minimum 5-6 bin adım atiyor. M bazen üzerine bastığımda ayağım aciyor ve üzerinde hala biraz şişlik var. 2 hafta oldu, ne zamana geçer?
Eğer doktor söylemediyse keşke alçıyı çıkarmasaydın. Değişir ama en az 20-30 gün sürer geçmiş olsun.

1 ay'da sürebilir, 6 ay'da bu sizin rehabilitasyon sürecini ne kadar iyi geçirdiğinize bağlı. Güneşli günlerde biraz dışarıya çıkın Güneş'in D vitamini size iyi gelecektir. Çok da durmayın cildi yaşlandırır. Ve süt için yine söyleyeyim fazla süt de içmeyin çünkü halısaha yapıyormuşsunuz kemiklerinizin esnekliği kalmaz kolay kırılır.

Çok ufak bir çatlama yaşamıştım ayağımda onda bile 21 gün alçıda kalmıştı. Sonra doktor çıkardı ve ufak ufak bastığımda, karıncalanma ile birlikte böyle sızı gibi bir his oluyordu ama bir süre sonra geçti. Normalde bildiğim kadarıyla şiş olmaması lazım ama alçı sürecinde ödem tutmuş olabilir. Su tüketimini ihmal etme. Geçmiş olsun

Zamanında bende sol ayak bileğimi tuzla buz etmiştim. Çok tuhaf bir şekilde burkarak yapmıştım. Bende senin gibi 1 hafta alçıyı sarılı ya tuttum ya tutmadım. Değneklerle yürüyordum 1 hafta bu şekilde devam ettim sonrasında pek umursamayıp yürüdüm çok ağrılı bir şekilde dahi olsa. Fakat ağrıları iyikide umursamamışım hiçbir şekilde sıkıntı olmadı 2 haftada iyileşmiştim. Fakat bu süreçte en çok fayda eden ürün peynirdir. Peynir tüket fazlasıyla.

Geri
Yukarı