Ayak kırığına ne yapılmalı?

Batuhan2955

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar acile gittim ayağımın kırıldığını söyledi. Alçıya aldılar. Yarın ortapediye gideceğim. Ayağımın neresi kırıldı pek anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ameliyatlık bir durum var mı? Tehlikeli bir durum mu? Alçıyla tedavi edilebilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

teletip_1709449100546.png

teletip_1709449102688.png

teletip_1709449096423.png

Hocam bol bol dinlenin, alçıyı ayağınız alçıdan çıktıktan sonra da fazla zorlamayın. Yüksek ihtimalle alçı tedavisi ile düzelecektir.

Orası olabilir galiba, kırık gibi duruyor. Küçük kırık gibi, iyileşir değil mi 3 4 haftaya.

Hocam bol bol dinlenin, alçıyı ayağınız alçıdan çıktıktan sonra da fazla zorlamayın. Yüksek ihtimalle alçı tedavisi ile düzelecektir.
Teşekkür ederim. Masaüstü bilgisayar da oturuyorum bazen ayağımın altına yastık koydum. Sorun olur mu?

@Batuhan2955 hocam tavsiyem ayağınızı olabildiğince yatar pozisyonda tutmanız fakat yine de bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Teşekkür ederim. Son bir sorum olacak. Kırık kemik küçük gibi duruyor sanki iyi bir şey değil mi bu? Şişlik ve acı ne zaman iyileşir? Biraz korku var içimde o yüzden. Ameliyatlık bir durum oluşur mu?

Teşekkür ederim. Son bir sorum olacak. Kırık kemik küçük gibi duruyor sanki iyi bir şey değil mi bu? Şişlik ve acı ne zaman iyileşir? Biraz korku var içimde o yüzden. Ameliyatlık bir durum oluşur mu?
Hocam yaklaşık 2 sene önce benim de kolumda kırık oluşmuştu, bu kırıktan biraz daha büyük sadece alçı ile iyileşmiştim. Ağrı ve şişlik 2 hafta içinde kesilir diyebilirim. Merak etmeyin ameliyatlık bir durum olacağını sanmıyorum. Bu arada ayağınız alçıdan çıktıktan sonra 10-15 gün hareket kısıtlığı vesaire olabilir korkmayın. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Hocam yaklaşık 2 sene önce benim de kolumda kırık oluşmuştu, bu kırıktan biraz daha büyük sadece alçı ile iyileşmiştim. Ağrı ve şişlik 2 hafta içinde kesilir diyebilirim. Merak etmeyin ameliyatlık bir durum olacağını sanmıyorum. Bu arada ayağınız alçıdan çıktıktan sonra 10-15 gün hareket kısıtlığı vesaire olabilir korkmayın. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Arkadaşlar bugün ortopediye göründüm. Şimdilik ameliyat gerektirmiyor, üstüne basma dedi. Yoksa ameliyat gerekir dedi. Değnekle yürürken biraz kaydım ve düşmemek için bir anlık alçıyla bastım. Sonrasında kaldırdım hemen. Bir şey olmuş mudur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı