Ayak röntgeni

Sunny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aramizda tıp okuyan röntgen yorumlayabilecek biri var mi? Bu ayağın nesi var, çatlak kırık var mi? Şimdiden teşekkür ederim.

resim.png

Dosya Ekleri

• resim (2).png
    resim (2).png
    164,5 KB · Görüntüleme: 530
  • resim (3).png
    resim (3).png
    165,4 KB · Görüntüleme: 2.554
Ben bu konuda uzman değilim ancak sorun yok gibi gözüküyor. Genetik şekliniz böyle sanırım.
Hocam ayrıca röntgeni neden çektirdiniz? İnternetten biraz araştırdım ve normal bir insanın ayak röntgeni böyleymiş. Yani ayağınız normal.

im002765.jpg

İleride muhtemel "halluks valgus" gelişecek gibi duruyor, ailede varsa. Ayakkabı seçimlerine dikkat edilirse azaltılabilir.

Röntgen "eyyorlamam" bu kadardır.

Kaç numara bu ayak.
42 43

36dır belki

Röntgen çektirdiğiniz hastaneden doktora sorabilirsiniz.
Sorun orada zaten biri çatlak var dedi biri bir sey yok dedi

Bir haftadır bi ayağın üzerine basamıyorum. Topalliyorum. Artik dayanamadım hastaneye gittim ve bir cevabim yok. Ama ayağım hala acıyor. Ve kafamda soru işaretleri.

Ayak baş parmağınız biraz fazla yamuk gibi duruyor. Genetik olabilir veya sivri uçlu ayakkabı giyiyor iseniz de olabilir.

Bir göz atın derim.
Teşekkür ederim, bunu araştırıcam, sivri uçlu giymem ama benim de dikkatimi çekti ayağımın şekli

42 43.

Sorun orada zaten biri çatlak var dedi biri bir şey yok dedi.

Bir haftadır bir ayağın üzerine basamıyorum. Topalliyorum. Artik dayanamadım hastaneye gittim ve bir cevabim yok. Ama ayağım hala acıyor. Ve kafamda soru işaretleri.

Elle muayene etmediler mi?

Örnek çatlak/çıkık/kas problemi varsa elle kontrolde ayak parmağından topuğa kadar yapıldığı için, yerinde duramazsınız dokunduğu noktada. Röntgende de o bölgeye bakacaktır. Diyelim ayak tarağı üst kısmında dokunduğunda acı hissettin, ona göre röntgeni kontrol eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı