Çözüldü Ayakkabı Vurmasıyla Oluşan Yara Nasıl Geçer?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni aldığım ayakkabım dün ve bugün ayağıma vurdu ve su topladı. Yara küçük değil ve acıyor. Yarın maçım var ve ne olursa olsun maça çıkmam lazım fakat az önce kramponumu giymeyi denedim, adımı çok zor atıyorum. Kısa sürede geçmesi gerek veya maç esnasında acımaması gerek. Neler yapabilirim?

Kantaron yağı, açık yaraların en iyi ilacıdır. Zeytin yağının içerisinde bekletilen "sarı kantaron" bitkisi ile elde edilir. Koyu kırmızı bir hal alır yağın rengi. Kantaron bulamazsanız zeytin yağı da sürebilirsiniz. En azından biraz yumuşatır, acıyı azaltır.

Arkadaşı yormayalım okadar, Kantaron yağımı arıyacak bütün gün.
Aktar'larda satılıyor sanırım, zeytinyağ pahalı birşey, evdeki ayçicek yağı ile karıştırma yani.

En iyi sen şunu yap
Hastane ile uğraşmak istemiyorum dersen, eczaneye gidip söylersen sana bir ilaç verirler.

Toplanmış yeri steril iğneyle patlatacaksın. Pamukla iyice temizleyip tentürdiot ile yine pamuk ile etrafını temizle ve sabaha kadar o bölgeye hasar verici birşey dokunmasın. Yara bandı çift kat yapıştır, o şekilde buz kompresi yap arada. En hızlı bu şekilde iyileşirse iyileşir buzu abartmayın sadece 4/5 kere yarım saat arayla.

Aktar'larda satılıyor sanırım, zeytinyağ pahalı birşey, evdeki ayçicek yağı ile karıştırma yani.

En iyi sen şunu yap
Hastane ile uğraşmak istemiyorum dersen, eczaneye gidip söylersen sana bir ilaç verirler.

Toplanmış yeri steril iğneyle patlatacaksın. Pamukla iyice temizleyip tentürdiot ile yine pamuk ile etrafını temizle ve sabaha kadar o bölgeye hasar verici birşey dokunmasın. Yara bandı çift kat yapıştır, o şekilde buz kompresi yap arada. En hızlı bu şekilde iyileşirse iyileşir buzu abartmayın sadece 4/5 kere yarım saat arayla.
Ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İşe yaradı her iki çözümde.

En iyi sen şunu yap
İlaç vardı ilk gece sürdüm ağrısını aldı. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı