Ayakkabının sahte olduğu nasıl anlaşılır?

• Konuyu başlatan zoin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

zoin

Hectopat
Çarşıda dolaşırken bağımsız bir giyim dükkanın önünde Nike ayakkabılar gördüm ve çok güzel gözüken bir Nike Air 1 gözüme çarpmıştı fiyatını sorduğumda 600 TL olduğunu söylemişti

İnternete baktığımda 3 bin civarında olduğunu, walmarttan 4 bin TL olduğunu gördüm adam ithal olduğunu söyledi kafam çok karıştı.

Bu ve bunun gibi ayakkabıların sahte olup olmadığını nasıl anlarım? Bu arada illa orijinal olmasınada gerek yok sağlam olup olmadığınıda öğrensem yeter.

Bu arada dalga geçmeyin ayakkabıların detayına hiç ilgilenmedim ayakkabı deyip geçiyorum ama şu aralar hoşuma gidiyor ayakkabı bakmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen kendi düşüncem internet fiyatı(mağazalarda daha pahalı) 3-4k bandında olan bir ürünü kimse yurtdışından aldığı için gelip 600'e vermez. 2k yazar, 2,5k yazar ama 600'e pantolon alınmıyorken ayakkabı(üstüne Nike marka) nasıl satabilir ki? Mağazada daha pahalı oluyor üstelik. O kadar ucuz ise güvenilirlik düşer. O fiyatlar 2019-20 de falan kaldı herhalde ya.

Arkadaşım kendi mağazasında 3000₺ olan ayakkabı çarşıda elbette 600₺ olamaz. Çin'den getirttikleri çakma ayakkabıları ithal diye ucuza satıyorlar. Çakma ayakkabı almak sağlığa zararlıdır. Almayın, aldırmayın.

Barkot numarasını kontrol et internet sitesinde gözüküyorsa orijinaldir, kutudan da anlaşılır, etiketine bak, ayakkabının dikişlerini kontrol et, ayakkabının içine dışına detaylı bak işçilik hatası var mı kontrol et. Orijinal olmayan ayakkabı kendini belli eder.

Kanka 1500 civarı çakmalar ithal oluyor bavullarla ülkeye sokuyorlar asyadan. 600 olanlar ise yerli üretim urfada siverekliler yapıyor bu işi genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı