Çözüldü Ayarlanabilir Masa Ayağına Ne Deniyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdullah SERT

Kilopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X + GTX 1660 Super + 16GB (2x8) 3200Mhz
Merhaba arkadaşlar,
Ben kendime masa almak istiyorum. Bu konuda henüz araştırma aşamasındayım. İnternette masa araştırırken bir şey keşfettim. Masayı indirme ve kaldırma hareketleriyle istediğin yüksekliğe ayarlayabildiğiniz masalar var.

Mesela;
Çalışma Masası 1
1.png
Çalışma Masası 2
2.png

Birinci masa kurma kolu ile, ikinci masa basınç ile ayarlanabiliyor. Benim merak ettiğim konu mesela bu ayak sistemlerinin adı nedir? İnternette ne diye ararsam bu ayaklardan bulabilirim bilmiyorum. Bu masalar çok pahalı. Ben kendime daha değişik bir model masa alıp bu ayaklardan takmayı planlıyorum. Oturduğum yerden elimle masayı aşağı yukarı oynatmak gibi bir düşüncem var. Sandalyeme göre ayarlarım, bacağıma göre ayarlarım veya ayaktaysam masayı az yukarı kaldırırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Kaldırma kolonları ya da masa lifti diye aratırsanız birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kaldırma kolonları ya da masa lifti diye aratırsanız birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
@reptile
Aynen dediğiniz gibi yaptım ben de ama lift yazınca motorlu sistemler çıkıyor ve masadan daha pahalı. Bu işi daha ucuza getirme yolu var mıdır?

Bu arada ben de araştırmaya devam ettim. Teleskopik sistemler varmış. Teleskopik sistemler sanırım bi' kilit sistemi sayesinde tutuyor. Masanın her seferinde ayaklarının kilitlerini açarak yükseltip alçaltmam demek boşa enerji kaybı demek. Başka bir sistem daha vardı, ismi aklıma gelmiyor, nerede gördüğümü de hatırlayamıyorum. Birisinin aklına gelse oradan devam edeceğim konuya.

Sizin aradiginiz videodaki ayaklar degil mi zaten? Degilse aktüatörlere bakabilirsiniz.

Ya da aktüatör kaldirma sütunlari;

Son düzenleme:
@reptile

Yüksekliği Ayarlanabilir Masa Lifti isimli videodaki ayaklar küçük bir buton yardımı ile indirilip kaldırılıyor. O sistemler dediğim gibi çok pahalı, benim alacağım masa 300 TL olsa sadece bu ayak sistemi 1000 TL civarında. Bu arada Aktüatör sistemini ilk defa duydum. Bu yeni bilgiden dolayı size teşekkür ederim ama bu da diğeri gibi çok pahalı bir sistem.

Benim aradığım daha çok bunun gibi bir şey;
Bu videoyu yeni gördüm ve dedim evet benim aradığım böyle bir şey. 😃

Düzenleme: Bu videodaki masayı buldum ve ne yazık ki hayallerim yıkıldı diyebilirim çünkü 1.400$ fiyatı varmış ve lift sistemini kullanıyormuş. Videosu:

Sizin de dediğiniz gibi benim aslında aradığım sistem bana ilk attığınız lift sistemiymiş sanırım. Bu arada bir de pistonlu sistemler varmış ama onların nasıl çalıştığını anlayamadım pek. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Bu tür masa sistemleri genelde pahalı oluyor. Masayı pahalı kılan etken ise kullanılan motor ve elektronik sistemden kaynaklanmakta. Yoksa masanın pek bir değeri yok.

Ben de bundan yaklaşık 1 sene önce böyle bir masa almıştım. Fiyatları tuzlu maalesef.

Yalnız kaliteli bir şey alırsanız ömür boyu kullanırsınız. Bunu da belirtmiş olayım. Umarım gönlünüze göre bir şey bulursunuz :)

TROTTEN yüksekliği ayarlanabilir masa alt iskeleti, beyaz linkteki iskeletle bir masa düşünüyorum tablasını kendim yaptırıcam fakat yurtdışındaki ürünlerde amortisörler aşağıdan yukarıya geçmeli bu modelde niye böyle handcrankli olduğu için mi? birde bu masalarda sallanma ne kadar? normal bir masadan fazla mı? mouseu hareket ettirirken falan masa sallansın istemem izlediğim videolarda yüksek pozisyondayken epey sallanıyor bu tür masalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı