Ayda 1 paket sigara içmek zararlı mı?

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
3 aya yakın süredir içmiyorum. Bıraktım diyordum fakat son zamanlarda çok fena canım istiyor. Biliyorum sanırım kendimi kandırıyorum, ayda 1 paket içerim ya nolacak diye. Sonra yine aynı çukura düşeceğim. Keşke hiç içmeseydim de bu illet hiç aklıma gelmeseydi. Amacım hava atmak değil sadece biraz konuşmak istiyorum. Bütün gün oyun oynuyorum kafamdan gitsin diye. Zararlı biliyorum kalp krizi riski falan ama en azından 1 paket içsem sorun olur mu ?

3 aya yakın süredir içmiyorum. Bıraktım diyordum fakat son zamanlarda çok fena canım istiyor. Biliyorum sanırım kendimi kandırıyorum, ayda 1 paket içerim ya ne olacak diye. Sonra yine aynı çukura düşeceğim. Keşke hiç içmeseydim de bu illet hiç aklıma gelmeseydi. Amacım hava atmak değil sadece biraz konuşmak istiyorum. Bütün gün oyun oynuyorum kafamdan gitsin diye. Zararlı biliyorum kalp krizi riski falan ama en azından 1 paket içsem sorun olur mu?

Bence kişiden kişiye değişir. Elbet zararı olur ama babam gibi 2 günde paket bitirmiyorsanız, daha az zararlı olur

Ayda bir paket değil de ayda 4-5 adet kullanırsan ardından yavaş yavaş bırakırsan muhteşem olur.

Çünkü bir şeyi direkt kesmek, kestiğin şeyi hemen aramanı/arzulamanı sağlar. Hatta bazı anlarda yoksunluktan kaynaklı olarak psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilir. Direkt bırakmak istiyorsan yedam gibi sağlığını destekleyecek merkezlerden yardım almalısın.

Ha dersin ben canım istese bile içmem kendimi kontrol altına alabilirim o zaman bence hiç içme kendini sık ama tavsiye etmiyorum..

Ayda bir paket değil de ayda 4-5 adet kullanırsan ardından yavaş yavaş bırakırsan muhteşem olur.

Çünkü bir şeyi direkt kesmek, kestiğin şeyi hemen aramanı/arzulamanı sağlar. Hatta bazı anlarda yoksunluktan kaynaklı olarak psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilir. Direkt bırakmak istiyorsan yedam gibi sağlığını destekleyecek merkezlerden yardım almalısın.

Ha dersin ben canım istese bile içmem kendimi kontrol altına alabilirim o zaman bence hiç içme kendini sık ama tavsiye etmiyorum..
Bir anda kesip 3 ay içmedim. Hiçte aklıma gelmemişti, sadece şu sıralar çok geliyor. Şöyle yapsam 2-3 ayda bir çok tutukluk yaptığı sıralar içsem en az zararla kurtulurum dimi hocam ? Biraz saçma bir konu biliyorum ama çok krize girdim.

Bir anda kesip 3 ay içmedim. Hiçte aklıma gelmemişti, sadece şu sıralar çok geliyor. Şöyle yapsam 2-3 ayda bir çok tutukluk yaptığı sıralar içsem en az zararla kurtulurum dimi hocam ? Biraz saçma bir konu biliyorum ama çok krize girdim.
Bu tamamen kendi iradene ve psikolojik durumuna bağlı bir şey hocam. Çok tutukluk yaptığı sırada etrafa saldıracak, bir şeyleri görmezden gelecek kadar çılgına dönmüyorsanız o esnada kendinize içersem ne kazanacağım/içtiğim zaman ne olacak gibi sorular sorarak ve bu sorulara mantıklı cevaplar vererek kendinizi biraz da olsa yatıştırabilirsiniz. Ama bu işin her zaman için en doğru yolu ilgili kurumlara başvurmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı