Aygıt yöneticisinde bilinmeyen sürücüler

Corde Lio

Hectopat
aygıt.png

Arkadaşlar daha yeni format attım ve sürücüleri güncelledim, sadece ekran kartı. Sonra aygıt yöneticisinden kontrol ettim, hepsini günceldi zaten ama böyle sürücüler gördüm. Benim sistemimde Gigabyte anakart var. Intel chipset yazıyor, i7 8700K var, Xeon gözüküyor. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen Windowsun farklı bir sürümü ve/veya sürücülerinin farklı sürümlerini yüklemeyi deneyebilirsin. İncelediğin alan sistem sanal bileşenleri ile alakalı, donanımlarının birbiri ile ve işletim sistemin ile olan haberleşmesi ve kendilerini tanımlaması baya karmaşık işlemler. Bu işlemler esnasında görünen isimleri çokda önemsemeiş olabilirler bazı sürümlerde.

Örneğin Kulandığın işlemci ve görünen işlemcin aynı mirariye sahiptir ve intel yada microsoft " ben bu mimariyi gördüğüm yere bu ismi takar geçerim" demiş olabilir.

Yerinde olsam bunun kullanıma bir ektisi var mı önce o kısmı tartar sonra ona göre bir aksiyon alırım.

Sarı ünlem olmadığı sürece sürücü doğru yüklenmiş ve düzgün çalışıyor demektir. Bence irdelemeyin. Kendinize gereksiz dert edinmeyin.

Geri
Yukarı