Aygıt yöneticisinde mikrofon yok

yusuf1122

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7600X 5.30 Ghz 6 Çekirdek 32MB AM5 5nm İşlemci

Asrock A620M-HDV/M.2+ 6400mhz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 Anakart

Kingston 16GB(2x8) Fury Beast RGB EXPO 5200mhz CL36 DDR5 Ram

Zotac GeForce RTX 4060 Ti Twin Edge Gaming 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

Kingston 1TB NV2 NVMe Okuma 3500MB-Yazma 2100MB M.2 SSD

DeepCool CG540 650W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm soğutucu
Meslek
öğrenci
Başlıkta da olduğu gibi bilgisayarımın aygıt yöneticisinde mikrofon yok bunu kulaklığımın mikrofonunu denemek için taktığımda fark ettim bir jak takıldı diyor ama ses kaydı alamıyorum veya Discord'da arkadaşıma ses gitmiyor ve elimde bir de harici bir mikrofon var onunla da test ettim ve hala çalışmıyor. Belki ses kaydedicisine mikrofon erişimi vermemişimdir diye düşünüp baktım ve gerçekten de erişim izni verilmemiş. Ben de Discord ile ses kaydedicisine mikrofon erişim izni verdim ve tekrar denedim gene olmadı. Belki cihazlar bozuktur diye düşünüp kulaklığı telefonda test ettim o çalışıyordu ve en sonunda Aygıt Yöneticisi'nden baktım ve aygıt yöneticisinde mikrofon yok. Bunun bir çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• mikrofon.png
    mikrofon.png
    4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da olduğu gibi bilgisayarımın aygıt yöneticisinde mikrofon yok bunu kulaklığımın mikrofonunu denemek için taktığımda fark ettim bir jak takıldı diyor ama ses kaydı alamıyorum veya Discord'da arkadaşıma ses gitmiyor ve elimde bir de harici bir mikrofon var onunla da test ettim ve hala çalışmıyor. Belki ses kaydedicisine mikrofon erişimi vermemişimdir diye düşünüp baktım ve gerçekten de erişim izni verilmemiş. Ben de Discord ile ses kaydedicisine mikrofon erişim izni verdim ve tekrar denedim gene olmadı. Belki cihazlar bozuktur diye düşünüp kulaklığı telefonda test ettim o çalışıyordu ve en sonunda Aygıt Yöneticisi'nden baktım ve aygıt yöneticisinde mikrofon yok. Bunun bir çözümü var mıdır?

Doğru jak girişlerinin takılı olduğundan emin olun yine olmaz ise aşağıdaki çözümleri deneyin.
Driver ve yazılımı var ise sürücülerini kaldırıp tekrar kurmanız sorunu çözebilir ayrıca.
Aygıt Yöneticisi'ni yönetici olarak açarak mikrofon sürücülerini görüntülemeyi deneyin. Bu şekilde, gizlenmiş veya bozuk sürücüleri daha kolay tespit edebilirsiniz.
Veya en basiti bilgisayarı yeniden başlatmakta bu sorunu çözebilir.

Kulaklığınızda kaç jak var?

2 jak var 1 mikrofon ve 1 kulaklık olmak üzere

Doğru jak girişlerinin takılı olduğundan emin olun yine olmaz ise aşağıdaki çözümleri deneyin.
Driver ve yazılımı var ise sürücülerini kaldırıp tekrar kurmanız sorunu çözebilir ayrıca.
Aygıt Yöneticisi'ni yönetici olarak açarak mikrofon sürücülerini görüntülemeyi deneyin. Bu şekilde, gizlenmiş veya bozuk sürücüleri daha kolay tespit edebilirsiniz.
Veya en basiti bilgisayarı yeniden başlatmakta bu sorunu çözebilir.
doğru jak girişlerine takılı ondan eminim ve bilgisayarı yeniden başlattığımda da aynı sorun var sizin dediğiniz sürücüleri güncelleyeceğim ama bir şey sormak istiyorum benim kasamdan kaynaklı bir sorun olma ihtimali var mı?

2 jak var 1 mikrofon ve 1 kulaklık olmak üzere

Doğru jak girişlerine takılı ondan eminim ve bilgisayarı yeniden başlattığımda da aynı sorun var sizin dediğiniz sürücüleri güncelleyeceğim ama bir şey sormak istiyorum benim kasamdan kaynaklı bir sorun olma ihtimali var mı?

Driver olmadığı için mikrofon sürücüsünü güncelleyemedim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı