Çözüldü Aygıt Yöneticisinde ünlem işareti var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaloxfurkan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar aygıt yöneticisinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı ünlem olarak gözüküyor bu normal mi acaba?

Dosya Ekleri

• 1708367400436.png
    1708367400436.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 73
Bu yaptığımızın önemini ve bilgisayar format attığım zaman tekrardan eskisi olursa ne yapmam gerekiyor güncellediğimiz tam olarak nedir? Detaylı olarak açıklama imkanın var mı?

Güncellediğimiz şey ekran kartı sürücüsü. Oyunlarda FPS artışı yaşadıysanız muhtemelen görüntüyü işlemci üzerinden alıyorsunuz veya başka bir durum.

Windows'un Ayarlar uygulamasını açıp arama yerine "Grafik Ayarları" yazarsanız her uygulama için, hangi uygulamanın hangi ekran kartını kullanabileceğini seçebiliyorsunuz. Oyunların ".exe" dosyalarını bulup ekledikten sonra ekran kartı olarak RTX 4060 ekran kartınızı seçmenizde yarar var.

1708374268450.png

Önce bu ayarı açın. Daha sonra aşağıdaki gibi, kendi oyun ve programlarınıza özel ayarlamaları yapın.

1708374198197.png

Güncellemerden sonra orası değişti ve böyle oldu. Ondan sonra inanılmaz akıcılık geldi bilgisayara sorun neydi bilmiyorum orası uzun zamandır ünlem ve görüntü bağdaştırıcı şekildeydi umursamamıştım. Şimdi böyle oldu

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-19 233206.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-19 233206.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 17
Hayırlı olsun diyelim o zaman 😊 Sürücülerinizi güncel tutmayı unutmayın.

Teşekkür ederim. Anlamadığım konu bu yaptığımız şey kendimiz mı yapmamız lazımdı. Sürücülerin hepsi günceldi zaten. Ekran kartımda günceldi. Güncellemeler neye yaradıysa kullandığım bir parçayı aktif etmiş gibi oldu. Sanki bilgisayarı 60fps kullanıyordum şimdi 240 hz oldu gibi. Normalde bilgisayardan anlayan birisiyim ama o ünlem işaretine çok takılmamıştım keşke zamanında araştırsaydım konuyu.

Güncellemerden sonra orası değişti ve böyle oldu. Ondan sonra inanılmaz akıcılık geldi bilgisayara sorun neydi bilmiyorum orası uzun zamandır ünlem ve görüntü bağdaştırıcı şekildeydi umursamamıştım. Şimdi böyle oldu
Bu işlere hakim degilseniz;
Driver yedekleme programı ile sürücülerini güncel sekilde yedek tuttuğun sürücüye yedekle.
Sorun olursa oradan gösterip tekrar yüklersin vs.

Bu işlere hakim degilseniz;
Driver yedekleme programı ile sürücülerini güncel sekilde yedek tuttuğun sürücüye yedekle.
Sorun olursa oradan gösterip tekrar yüklersin vs.
Aslında anlarım da amd yonga seti ile güncellemiştim olmamış. El ile yapmak gerekiyor sanırım

Sizden bir şey daha isteyebilir miyim? Bana indirdiğiniz driver güncellemerini nasıl aratıp buldunuz ve nereden indirdiniz?

Son düzenleme:
Sizden bir şey daha isteyebilir miyim? Bana indirdiğiniz driver güncellemerini nasıl aratıp buldunuz ve nereden indirdiniz?

Donanım kimliğini Google'a kopyalayıp aratın. Sürücünün kendi sitesi varsa en iyisi oradan indirmektir. Diğer bir güvenilir yer ise Driver Identifier sitesidir. Buradan sürücülerinizi donanım kimliği ile bulabilirsiniz.

Donanım kimliğini Google'a kopyalayıp aratın. Sürücünün kendi sitesi varsa en iyisi oradan indirmektir. Diğer bir güvenilir yer ise Driver Identifier sitesidir. Buradan sürücülerinizi donanım kimliği ile bulabilirsiniz.

https://www.tnctr.com/topic/782351-double-driver-uygulamasıyla-sürücülerinizi-yedekleyingeri-yükleyin/

Aslında anlarım da amd yonga seti ile güncellemiştim olmamış. El ile yapmak gerekiyor sanırım

https://www.tnctr.com/topic/782351-double-driver-uygulamasıyla-sürücülerinizi-yedekleyingeri-yükleyin/

PCI\VEN_1002&DEV_164E&SUBSYS_7D751462&REV_CB
PCI\VEN_1002&DEV_164E&SUBSYS_7D751462
PCI\VEN_1002&DEV_164E&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_164E&CC_0300
Biz arkadaşım ile yeni PC dizdik de senin bana attığın gibi dosya yapamadık biz kendimiz. Zahmet olmaz ise bunları da bulap atabilir misin bana. Onun da güncellemesi benim gibi.

PCI\VEN_1002&DEV_164E&SUBSYS_7D751462&REV_CB
PCI\VEN_1002&DEV_164E&SUBSYS_7D751462
PCI\VEN_1002&DEV_164E&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_164E&CC_0300
Biz arkadaşım ile yeni PC dizdik de senin bana attığın gibi dosya yapamadık biz kendimiz. Zahmet olmaz ise bunları da bulap atabilir misin bana. Onun da güncellemesi benim gibi.

Aygıt yöneticisinde güncellenecek sürücüye sag tık yapıp güncellestir deyin,
Çıkan sayfada “bigisayarımdaki sürücülere göz at” vs seçin oradan indirdiğiniz dosyayı gösterin kendi yükler.

Geri
Yukarı