Aygıt yöneticisinde yüksek performanslı GPU ve İntel GPU gözükmesi normal mi?

MantLe

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi aygıt yöneticisine girdiğimde görüntü bağdaştırıcısı kısmında hem İntel HD Graphics sürücüsü hemde harici ekran kartı sürücüsü gözüküyor. Sadece harici ekran kartı sürücüsünün gözükmesi gerekmiyor mu?

Not: İntel HD Graphics'i az önce kaldırdım.

İşlemcinizin içinde İntel HD graphics adında bir GPU var. Bu bilgisayarınıza yük binmediğinde kullanılır.(İnternette gezme vb.) Diğer harici kartınız ise yük bindiği zaman yani oyun oynarken yada ekran kartına yük bindiren bir program açıkken kullanılır. Böylece güç tasarrufu yapılmış olur. Sakın ola kaldırmayınız ,Bilgisayarınızın düzeni bozulabilir.
İyi forumlar.(y)

İşlemcinizin içinde İntel HD graphics adında bir GPU var. Bu bilgisayarınıza yük binmediğinde kullanılır.(İnternette gezme vb.) Diğer harici kartınız ise yük bindiği zaman yani oyun oynarken yada ekran kartına yük bindiren bir program açıkken kullanılır. Böylece güç tasarrufu yapılmış olur. Sakın ola kaldırmayınız ,Bilgisayarınızın düzeni bozulabilir.
İyi forumlar.(y)
Bugüne kadar kullandığım bütün bilgisayarlarda sadece harici ekran kartı sürücüsü yüklü gözüküyodu. Bende az önce kaldırdım. Herhangi bir sorun çıkmadı.

Zaten her bilgisayarda olmaz. Şimdi çıkmazsa ilerde çıkar ama illa da çıkar demiyorum yanlış anlamayın. :D
Kaldırmasanız bir şey değişmezdi demek istiyorum. Şimdi daha çok güç tüketimi olacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı