Aygıtların güncel sürücüleri nasıl bulunur?

HaydarS4

Attopat
Yer
Türkiye/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar format attım da eskiden Driver Booster ile güncellerdim ama sürücüleri eski sürüm sürücüleri yüklediğini fark ettim.
Ekran kartını güncelledim de diğerleri eski driver mi değil mi anlayamadım. Driver Booster indirdim yine güncel olmayan sürücüleri bulmak için sürücüleri ararken karşıma çıkan siteler bana güvenilir gelmedi. Bildiğiniz sürücünün driveri varsa linkini atar mısınız?

Dosya Ekleri

• driver 1.png
    driver 1.png
    93,8 KB · Görüntüleme: 29
  • driver 2.png
    driver 2.png
    89,9 KB · Görüntüleme: 26
  • driver 3.png
    driver 3.png
    89 KB · Görüntüleme: 26
  • driver 4.png
    driver 4.png
    94 KB · Görüntüleme: 36
Kullanmadan önce bize sormanız isabet olmuş. Bu tarz çöp yazılımları kullanmayın. Ekran kartı ile varsa dahili grafik biriminin sürücülerini ve BIOS'u takip edebilirsiniz. Zaten ekran kartı üreticilerinin kendi yazılımları var.

Bunun dışındakileri de özellikle güncellemeye gerek yoktur çoğu zaman. Sorun yaşanan veya aygıt yöneticisinde tanınmayan/ünlem gösteren bir aygıt yoksa yapmanız gereken pek bir şey yok.

Driver Booster kullanma, üzerinde ünlem işareti olan sürücüleri ve ekran kartını güncelle.
Ekran kartın? Ayrıca aygıt yöneticisinde üzerinde ünlem olan aygıt var mı?

Hayır ama kullandığım Windows 10 sürümünden kaynaklanma ihtimali olabilir bence kullandığım sürüm Windows 10 Lite.

Aygit yoneticisine gelip ünlem olanlari donanim kimlikleri ile guncelleyebilirsiniz ek olarak anakart modeliniz neyse aratip sitesinden chipset vb driverlari kurabilirsiniz.

Hayır ama kullandığım Windows 10 sürümünden kaynaklanma ihtimali olabilir bence kullandığım sürüm Windows 10 Lite.
Sisteminiz çok kötü değilse şu tarz işletim sistemleri kullanmak pek akıl karı değil bence.

Onunla ilgili olmayabilir, sürücüler düzgünce kurulmuş olabilir de. Şu anda yapmanız gereken bir şey yok gibi görünüyor. Ekran kartını hallettikten sonra böylece kullanabilirsiniz.

Sisteminiz çok kötü değilse şu tarz işletim sistemleri kullanmak pek akıl karı değil bence.

Onunla ilgili olmayabilir, sürücüler düzgünce kurulmuş olabilir de. Şu anda yapmanız gereken bir şey yok gibi görünüyor. Ekran kartını hallettikten sonra böylece kullanabilirsiniz.

Teşekkürler.

Kullanmadan önce bize sormanız isabet olmuş. Bu tarz çöp yazılımları kullanmayın. Ekran kartı ile varsa dahili grafik biriminin sürücülerini ve BIOS'u takip edebilirsiniz. Zaten ekran kartı üreticilerinin kendi yazılımları var.

Bunun dışındakileri de özellikle güncellemeye gerek yoktur çoğu zaman. Sorun yaşanan veya aygıt yöneticisinde tanınmayan/ünlem gösteren bir aygıt yoksa yapmanız gereken pek bir şey yok.

Hocam chipset sürücüsü kurmaya gerek var mı? Gerekli tüm sürücüleri anladığım kadarıyla Windows Update kuruyor.

Son düzenleme:
Hocam chipset sürücüsü kurmaya gerek var mı? Gerekli tüm sürücüleri anladığım kadarıyla Windows Update kuruyor.
Evet Windows çok yüksek ihtimalle tüm sürücüleri kurar. Bazılarını biraz eski kurar ama bu pek büyük bir sorun değil. Çipset sürücüsünü kendiniz kontrol edebilirsiniz, güncelini kullanmak iyidir.

Evet Windows çok yüksek ihtimalle tüm sürücüleri kurar. Bazılarını biraz eski kurar ama bu pek büyük bir sorun değil. Çipset sürücüsünü kendiniz kontrol edebilirsiniz, güncelini kullanmak iyidir.

H610M anakart var bende ancak Intel'in sitesinde bulamadım, başka konularda Intel sitesinden indirin diyorlar.

ASUS sitesi böyle, buradaki bütün sürücüleri kurmam lazım mı?
(Chipset bölümünü anlamadım, chipset harici başka bir sürü driver paylaşmışlar chipset adı altında, Intel ME Drivers vb.)

Geri
Yukarı