Aykut Elmas'ın eski vine'larını ezberebilmek

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden sürekli Aykut Elmas vineleri izlerdim, tabii az olunca tekrar tekrar izlerdim.
Şey gibi düşünün Hababam sınıfını tekrar tekrar izleme gibi. Sonuçta vineların toplamı da 2 saati buluyor.
Neyse işte şu aralar fark ettim bazılarını ezbere biliyormuşum. Bunun bir hastalık olduğunu düşünüyorum ama yeni vinelarda olmadığı için boş veriyorum.
Sizce?
Anne ve oğlan TV izliyordur.
Anne: Oğlum şu benim dizimi açıver onu izleyelim.
Oğlan: Ya anne izle işte.
Baba odaya girer.
Baba: Haberler başladı mı?
Oğlan: Ajansın başlamasına 5 dakika var babacım.
Baba: Ver kumandayı ver.
Oğlan: Tabi ben şöyle takdim edeyim, "zaplamağra" kumandayı.
Daha yazmaya üşeniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir resmim vardır;
1602883057299.png
.

Beynimiz eğlenerek öğrenmeye ve tekrar yaparak öğrenmeye programlıdır. Çocukken de öğrendiğimiz şeyleri böyle öğreniriz. Örneğin aile ferdi olan birisinin bizimle çocukken oyun oynarken söylediği bir söz belki de hala daha aklımızdadır. Bu yüzden eğitim teknolojilerinde de oyunlaştırma kavramına yoğunlaşılmıştır yurtdışında.

Aykut Elmas videolarında katıla katıla gülerdim önceden. 2-3 defa izlediğimde aklımda tüm skeç kalmıştı. Tamamen beynin öğrenme politikasına uygun çünkü.

Beynimiz eğlenerek öğrenmeye ve tekrar yaparak öğrenmeye programlıdır. Çocukken de öğrendiğimiz şeyleri böyle öğreniriz. Örneğin aile ferdi olan birisinin bizimle çocukken oyun oynarken söylediği bir söz belki de hala daha aklımızdadır. Bu yüzden eğitim teknolojilerinde de oyunlaştırma kavramına yoğunlaşılmıştır yurtdışında.

Aykut Elmas videolarında katıla katıla gülerdim önceden. 2-3 defa izlediğimde aklımda tüm skeç kalmıştı. Tamamen beynin öğrenme politikasına uygun çünkü.
Demek bu yüzden eğitim sistemi kötü.
Eğitim sisteminde, öğrenme yükü bize yükleniliyor.

Demek bu yüzden eğitim sistemi kötü.
Eğitim sisteminde, öğrenme yükü bize yükleniliyor.
Aynen de öyle. Finlandiya'da eğitim sistemi böyle işliyor. Ülkemizde de TeknoFest'te "Eğitim Teknolojileri" bölümünde oyunlaştırmaya değinilmiş ama umarım güzel bir proje çıkar ve okullarımıza yansır.

Aynen de öyle. Finlandiya'da eğitim sistemi böyle işliyor. Ülkemizde de TeknoFest'te "Eğitim Teknolojileri" bölümünde oyunlaştırmaya değinilmiş ama umarım güzel bir proje çıkar ve okullarımıza yansır.
TenkoFest'e yaptığım bilgisayar oyununu göndermiştim, cevap bile vermediler.
Not: oyunun dosyaları değil resimleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı